Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most akkor két kötelező...

Most akkor két kötelező gépjármű biztosítást kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Rajtam kívülálló okok miatt lecsúsztam a biztosítóváltásról (6.31-ig kellett volna). Most megpróbáltam egy kérvényt írni a jelenlegi biztosítómnak,hogy közös megegyezéssel mondjuk fel a szerződést.A levelet holnap adom fel. Annak,hogy elfogadják köbö 50% az esélye. Hogy ha én emellett a Netrisknek küldök egy megbízást,hogy kössön egy másik biztosítóval kötelezőt,és esetleg a jelenlegit nem akarják felmondani,akkor egyszerre kettőt kell fizetnem?
2014. júl. 15. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy elfogadják a közös megegyezéses felmondást, nem 50, hanem 0 % az esélye.

A Netrisknek fölöslegesen küldesz megbízást, mert hiába köt(ne) egy másik biztosítóval szerződést, az nem lenne érvényes.

Nem kell egyszerre két biztosítást fizetned, csak egyet: az elsőt.

2014. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy el fogják fogadni. Ha nem is némi valószínűsége, közel sem 50%, inkább 5%... Nekik az a jó, ha ott maradasz és minden joguk meg is van ott tartani, hiszen egy éved volt felmondani a szerződést. Nem hiszem, hogy elengednek.


Amíg ez nem tiszta, addig ne köss másikat, mert később valószínűleg fel kell majd mondanod. Ha mégis elfogadnák, akkor visszamenőlegesen megszüntetik és az újra meg befizeted a hátralékos díjat.

2014. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!