Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Befektetéssel egybekötött...

Befektetéssel egybekötött életbiztosítás megszüntetése esetén mi a különbség a felmondás és a visszavásárlás között (ing univerzál)?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 21:53
 1/3 SzarvasLászló ***** válasza:

Semmi, mert mindkét esetben a visszavásárlási összeget kapod meg.


Felmondás során az történik, hogy többet díj nem érkezik a szerződésre. Innentől több dolog történhet:

- visszavásárlás

- díjmentes leszállítás


A visszavásárlás pedig azt jelenti, hogy a biztosításod feltételében/leírásában meghatározott értéken jutsz hozzá a befektetésedhez. Ez az érték több mindentől függ.

2014. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ING Biztosító válasza:

Az egésznek akkor van igazán értelme, hogy ha egy szerződésnek van már meghatározható visszavásárlási értéke és a feltétel szerint a szerződő már jogosulttá is vált ennek érvényesítésére. Természetesen ez nem csak befektetéssel egybekötött életbiztosítási szerződésekre igaz, hanem a hagyományosakra is.


Gyakorlatilag arról van szó, hogy ki él a visszavásárlás kezdeményezésével.


1. Az ügyfél úgy dönt, hogy kéri az aktuális visszavásárlási értékét, a biztosító teljesíti az ügyfélkérést, kifizeti a visszavásárlási értéket, majd megszűnteti a szerződést.

2. Az ügyfél felmondja a szerződést, a biztosító teljesíti az ügyfélkérést és megszűnteti szerződést, majd a visszavásárlási értéket kifizeti.


Az első esetben az ügyfél kéri a jogos, a bejelentés napjáig megszolgált pénzét.

A második esetben „csak” megszünteti a szerződést. Kvázi itt vége is lehet(ne) a történetnek, ám a biztosítási feltétel szerint a megszűnt szerződésen is maradnak a szerződőt érintő jogok (ezért Maradék jog). Esetünk az a maradék jog, hogy a szerződőt megilleti az aktuális visszavásárlási érték.


Tehát a szolgáltatásban nincs különbség.


Nyílván egy sima halálesetre fizető biztosítás (hagyományos kockázati) is hasonló, de talán egy kicsit árnyaltabb/szemléletesebb a helyzet:


1. Az ügyfél úgy dönt, hogy kéri az aktuális visszavásárlási értékét, a biztosító nem tudja teljesíteni az ügyfélkérést (lévén nincs visszavásárlási érték), ezért nem is fizet ki semmit sem, a szerződés él tovább, habár a biztosító visszakérdez megerősítésért, hogy az ügyfél valójában meg akarta-e szűntetni (felmondja-e) a szerződést. Igen válasz esetén megszűntetik a biztosítást.

2. Az ügyfél felmondja a szerződést, a biztosító teljesíti az ügyfélkérést és kifizetés nélkül (hisz nincs mit kifizetni) megszűnteti szerződést.


Üdvözlettel:

2014. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! idő közben megoldódott, mert bementem a biztosítóhoz (előtte a gazdasági igazgató a mhelyemen mindent elmagyarázott), majd szépen felmondtam a szerződést, amellyel egyébként több millió ft-ot visszakaptam.

számomra ez a "visszavásárlás" szó volt teljesen értelmetlen,de most már értem,hogy mit jelent ez a szakzsargon :)

2014. máj. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!