Érdemes életbiztosítást kötni?
Érdemes. Legalább nyugdíjas korodban lesz, mihez nyúlnod.
Vagy akkor, ha valamilyen baleset ér.
Csak akkor, ha súlyos balesetet vagy halált készülsz elszenvedni az elkövetkezendő 5 évben.
Amúgy rablás és totál felesleges. Rakd be szépen a pénzed valami biztonságos dologba (állampapír, vagy TBSZ), és ha kell, vedd fel.
díjtartalékosat,amit az első hozzászóló is mondott, vagy unit linket nem, attól szinte minden jobb megoldás.
+ TBSZ számlán, vagy befektetési termékek esetéen, a biztosítóktól eltérően nincs zillmerezés (így nem fordulhat elő, hogy fizeted évek óta, és nincs arányban a befizetett összeg a kifizetendővel, ha valami oknál fogva mégis idő előtt megszüntetnéd, mert nem tudod fizetni a havi díjat + a kezelési költség sem akkora mértékű.
Balesetit, Kockázatit meg elég sok mindenhez adnak már, pl. beépítve lakásbiztosításba, bankkártya használat mellé, stb. azt célszerű lehet kötni havi pár ezer forintos tétel.
Kockázati életbiztosítást érdemes kötni.
Olyan életbiztosítást, amiben megtakarítási rész is van, messzire el kell kerülni. Iszonyat költségei vannak. Pl havi 20 ezer forintos megtakarítás esetén, a biztosítóknak van képük 1.8 millió forintos költséget az ügyfélre terhelni 20 év alatt. ...és ez csak az átlag, ennél még rosszabbul is járhatsz.
Egy kicsit cáfolnám az előttem hozzászólok véleményét!
Egy Unit Linked terméknek tényleg vannak költségei, de középhosszú távon olyan hozamokat ígér amit senki más!
A kockázati életbiztosítás meg kész őrültség, ha csak nem akarsz meghalni 1 éven belül. Szó szerint pénz kidobás!
A unit linked biztosítás egy befektetés minimális életbiztosítással. Szóval ha megtörténik veled a legrosszabb akkor kifizeti a biztosítási díjat + a befektetési díjrészt!
Annyi változott mostanában, hogy a bank 2%-ot fizet, a biztosító meg 9%-ot ígér.
Persze részvényekre, költségek meg mindkettőnél vannak.
Ez mit változtat a helyzeten?
Kicsit cafolnam Sz.Dia valaszat:
Egy unit linked szerzodesben semmilyen garanciat nem fogsz talalni a hozamra. A hozam a befektetesi alap teljesitmenyetol fugg, es ha nem hozamgarantalt alapot valasztasz, akkor erre semmilyen garanciat nem vallal a biztosito. Hozamgarantalt alap pedig nem fogsz 9%-ot hozni, de meg csak 5%-ot se.
Az emlitett 9% hozam pedig, amiatt is felrevezeto, mert nagysagrendekkel elmarad az befektetesi alapok *atlagos* teljesitmenyetol. Lassuk mennyi is az alapok atlagos eves hozama az egyes biztositoknal az elmult 3 evben: CIG Pannonia: 1.8%. Groupama: 2.3%. Stb. Ennel meg bankban is tobbet kapsz, raadasul osszehasonlithatatlanul kisebb kockazattal tudod befektetni a penzed.
Ha valaki 9%-os hozamu alappal peldalozik, akkor kerd meg hogy mutassa meg a 3 legrosszabb hozamu alapot ugyanannal a biztositonal a korrekt osszehasonlitas vegett. Nagyon fontos, hogy ne 1-2 jol teljesito grafikon alapjan donts, hanem az atlagos es hosszutavu (3-5-10 eves) hozam alapjan, ugyanis elore senki sem tudja, hogy melyik lesz a nyero, utolag pedig konnyu okosnak lenni.
A koltsegek kozott pedig hatalmas kulonbsegek vannak. Egy atlagos unit linked (7%-os TKM), havi 20 ezer forintos havidij eseten 10 ev alatt 715 ezer (!) forintodba fog kerulni. Ellenben ha csak egy megtakaritasi szamlat kotsz, annak a dija par ezer forint lesz evente.
Hogy mennyibe kerulnek az egyes unit linked biztositasok ajanlom a MABISZ oldalan a TKM tablazatot ( [link] amit utana a TKM szamoloval ( [link] tudsz forintban kiszamolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!