Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikor szüntessem meg az...

Mikor szüntessem meg az életbiztosításomat?

Figyelt kérdés
2008-ban kötöttem befektetéshez kötött életbiztosítást, kb. 700.000 Ft-nyi befizetés mellett most kb. 400.000 Ft a visszavásárlási érték, a biztosítás értéke pedig kb. 500.000 Ft. 1 éve szüneteltetem a díjfizetést. Mikor lenne célszerű visszavásárolnom a biztosítást, ha nem akarom tovább fizetni? Ilyen keveset ér a befizetett pénzem, tovább nem akarom pocsékolni, mert úgy érzem soha nem kapom vissza azt az összeget, amit idáig befizettem.

2013. júl. 24. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

1. Nem hiszem, hogy bármilyen következménye lenne.

2. Nem kell kamatadót fizetni, mert a kamatadó-alap 0.

2013. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2013. aug. 3. 14:14
 13/16 anonim ***** válasza:

szia!


bár nem mostani a kérdés, de hátha tudok segíteni. Armada Optima Metlife-os, volt Avivás biztosítás. Tudom, mert ott dolgozom. Az előtted lévő válaszadó hülyeséget ír, mert nem tudhatja, kell-e kamatadót fizetned. Mivel 2006.09.01 után kötötted a szerződést, így törvényileg kamatadó köteles a szerződés. Nem azt nézik, hogy mennyit kapsz vissza a befizetéshez képest, hanem azt, hogy a befizetéskor és a kivételkor az adott alapon milyen árfolyamon volt. Pl. beraktad 1 egészes árfolyamon és kivetted 1,5 ön, akkor a 0,5-re kamatadó köteles a szerződésed, illetve augusztus 1-től esedékes kamatadó után EHO-t is kell fizetni sajnos. Ez a törvény.

Azért nem a befizetés-kifizetés összegét nézik, mert a kamatadót hozam után nézik, ami csak árfolyamból adódhat, a költségeket nem számolják bele. Armada Optimánál ha jól emlékszem 9 -13 % között mozog az éves költség, most nem emlékszem hirtelen. Ráadásul amit az első két évben befizetsz, a visszavásárlásnál csak bizonyos részét kapod meg 10 éveb belül, mert az költségekre van elkülönítve.

A 3. éves befizetésektől beszélünk megtakarításról, de nyilván az még nem hozta vissza azokat a költségeket, amiket folyamatosan elvonnak. Ha szünetelteted, nyilván addig nincs befizetés, tehát az értéke sem nő a szerződésnek, tehát később fogja a költségeket is kitermelni.

A kiegészítő biztosításokat töröltetheted, bár akkor kisebb a biztosítás benne, neked kell eldönteni, hogy szeretnéd-e. Semmilyen szankcióval nem jár, hófordulóval kérheted, amennyi annak a költsége havi szinten, annyival több megy befektetésre. Pl: 1 millió forintra mondjuk elvonnak 500 Ft költséget, a te befizetésed 9500 forint. Nyilvántartási díj 620 Ft. Tehát: 9500-620-500, akkor így megkapod a 8.380 Ft-ot, ami megtakarításra megy. Tehát, ha törölteted a kiegeket, 8380 helyett 8880 megy megtakarításra.

Befektetéskor van vételi és eladási ár közti különbözet, 5%, amit mindig befizetéskor levonnak. Ennyivel már kevesebb kerül befektetésre. Befektetik a lóvét, de ha az alap lefele megy, sajnos le megy az értéke is a szerződésnek.

Ez minden biztosítónál így van sajnos, maximum a költségszerkezetben lehet eltérés, de az elv mindegyiknél ugyanaz. Ezek úgy vannak kitalálva, hogy hosszú távon éri meg őket fizetni.


Remélem tudtam segíteni.


És egyébként nem értem, hogy miért kell lepontozni azokat, akik normális választ adnak. Azért mert nem tetszik, attól még így van!

2013. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló szerencsére téved a kamatadót illetően, a kamatadó-alap a visszavásárlási/lejárati érték és a befizetések különbsége.


"Kamatjövedelemről csak akkor beszélhetünk, ha egy adott szerződés esetén a magánszemély által befizetett, valamint más személy által befizetett adókötelesnek minősülő díjak együttes összegét a biztosítói kifizetés meghaladja. Kamatjövedelemnek ez utóbbi pozitív különbözet minősül."


Lásd pl.: [link]


Egyébként az ilyenek, mint az Aviva Armada, hosszú távon sem érhetik meg, éppen a brutális költségek miatt. Különböző termékek között óriási a különbség, erről lásd: [link]


Ezek a most köthető szerződésekre vonatkozó értékek, korábban jellemzők voltak a sokkal magasabb költségek, erre jó példa sajnos az általad kötött borzalom is.

2013. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Egy életre csalódtam a biztosítókban és biztosításokban. Visszavásároltam biztosításom, így, veszteségesen. És az Avivát senkinek nem ajánlom, mert egy rakat pénzét nyúlják le az embernek, mint azt az előző hozzászólók nagyon helyesen mondják!!!
2013. okt. 15. 20:41
 16/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, nem tévedek sajnos. Ha kevesebbet fizet vissza a biztosító, akkor is lehet hozam a befektetésen. Akkor viszont kamat is van.

És az sem igaz, hogy hossszú távon sem lehet nyereséges, mert láttam nyereséges szerződéseket akár 10 év alatt, de pl. ha valaki megköt egy 9500 forintos minimális díjas szerződést mondjuk 20.000 forinttal és utána csökkenti az összeget, akkor persze, hogy veszteséges. Fordítva kellene, bár a TA-k biztos nem így mondják. A másik, hogy ha valaki egy határozatlan tartamú szerződést köt és 2 év után díjmentesíti, akkor tényleg ne várjon hozamokat és nyereséget.

Kedves kérdező! Őszintén sajnálom, hogy így jártál :( én is voltam tanácsadó még az ING-nél, én nem tudtam csinálni, mert rájöttem, ha az igazat mondom, senki nem köt, hazudni meg nem tudtam. De 5. éve vagyok biztosítónál és látom sajnos a másik oldalt is, hogy emberek még azt sem nézik meg, hogy hány évre kötnek szerződést, nemhogy a költségekről tudnának bármit is. Remélem azért tudtam segíteni.

2013. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!