Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pereskedett már valaki egy...

Pereskedett már valaki egy biztosító ellen? Mi lett az ügy vége?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Általában az ügyfél nyer, de mi a konkrét eset?
2009. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még tavaly juniusban volt egy autó balesetem.A felelősséget elismerte a károkozó(Posta biztosító),de a biztosító elutasított.Azt tudni kell a lámpánál álltam a mögöttem lévő 2. autó nem tudott megállni és így összetolt 5 autót én ebben a 3. autós voltam.A biztosító azzal utasított el,hogy nem az utolsó autós jött belénk,hanem a mögöttem lévő autó(Allianz) jött belém először és ez elvette az utolsó autó fékútját.Már kétszer mind a két biztosító elutasított,hogy menjek a másik biztosítóhoz kárigényért.Én már bepereltem a Posta Biztosítót már volt ebben a hónapban egy tárgyalás,a biztosító ügyvédje még most is azt mondta,hogy szerintük nem nekik kell fizetni,de ha bebizonyosodik akkor az autókáromat kifizetik ,de a nem vagyonit sokallja.Még októberben lesz tárgyalásom tanúkat hívtak be.Tudni kell,hogy nekem volt személyi sérülésem is ,nyakigerinc húzódásom és schanz gallért kellett viselnem 10 napig ,gyesen vagyok ,táppénzre sem tudtak felvenni ,azóta nem vezetek autót,mivel a lámpáktól félek ,szorongok.Azóta a karomat sem bírom úgy,mint ezelőtt.Ki fognak rendelni orvosszakértőt és kárszakértő,aki meg tudja állapítani,hogy ki volt a hibás,de le kell tennem kb. 200000ft-ot a szakértői vizsgálatokért is.Előre is köszönöm a választ.
2009. szept. 23. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

szia!

Ha jól értem álltatok a lámpánál, úgy jött belétek az utolsó kocsi. Ebben az esetben tiszta sor, hogy az utolsó kocsi a felelős a balesetért! A helyzet mégsem egyszerű - a biztosító oldaláról nézve.


Azt tudnod kell, hogy a biztosítók profitorientált cégek és nem jótékony intézmények. Fizetnek - ha egyértelmű a helytállási kötelezettségük - nem fizetnek - ha egy icipici ellentmondást találnak a kárigényben.


A Te esetedben az a helyzet, hogy bár az utolcó kocsi okozta (Posta biztosító) a balesetet, nem ő jött beléd közvetlenül, tehát a kárt nem neki kell veled rendezni, hanem aki valójában beléd jött (Allianz) Tehát Neked az Allianzot kellett volna beperelned és nem a Posta biztosítót!!!

Miért?

Mert az teljesen egyértelműen bizonyítható, hogy az Allianzos kocsi jött neked. Felelősségbiztosítás kifizetésekor nem kell keresni az okát hogy miért, neked jött és kész! Persze téged hamar lepattintottak az Allianznál, de a helyzet az, hogy az Allianznak nem veled hanem a Postával kellene utána megegyezni. Magyarán: az Allianz Neked fizet, majd behajtja a Postától!

Így gyakorlatilag az egész szakértői hercehurcát elkerülhetted volna, hisz a baleset okát már nem neked kell bizonyítani hanem az Allianznak, ha viszont szeretné látni a pénzét.

Ugyanis a felelősségbiztosításoknál mindig az okozónak kell helytállnia, nem kell azt vizsgálni, hogy a kár miért következett be és kinek a további felelőssége.

A jövőre nézve javaslom, hogy mindenféle biztosítói kárbejelentés, kárrendezés előtt kérd kia brókered tanácsát!

Azt is érdemes megfontolnotok, hogy jogvédő biztosítást köttök, ugyanis ilyen vitás ügyekben Neked mozdulnod sem kell az ügyvédek elintézik helyetted. Sőt! Ha tudja a károkozó biztosítója hogy Te ilyennel rendelkezel nem is szarozik, már csak ilyesztegetésnek is jó...

A mostani ügyben pedig érdemes lenne a tárgyalás előtt néhány szakértő véleményét kikérni.

Én csak egyszerű tanácsadó vagyok :)

www.kockazatnelkul.hu

2009. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!Aranyos vagy.Sajnos én még ilyen helyzetben nem voltam így az ügyvédemre hallgattam aki azt mondta,hogy a Posta biztosítót kell perelnem,mivel elvállalta a felelősséget.Már nem sok mindent tudok kezdeni mivel már benne vagyok a pereskedésbe majd eldönti a bíróság kinek kell fizetnie.Amúgy ilyet nem hallottam,hogy akkor is annak a biztosítónak (Allianz)kellett volna fizetni aki belémjött közvetlenül ,de mégsem ő okozta a balesetet .Akkor neki kellett volna adnia kárbejelentőt?Vagy mivel fordulhattam volna az Allianzhoz,ha a bejelentőn Posta biztosító volt a károkozó?Ezt igazán nem értem.
2009. szept. 24. 12:07
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A sógorom motorja elé kanyarodott egy köbés. A motor összetört rendesen. A károkozó elismerte a felelősséget, a köbe magánnyomozót küldött a sógoromra és szemét módon kiforgatta a szavait. Eztán a köbe leírta levélben, hogy a sógorom felel a balesetért (főútvonalon haladva... persze). telefonon kifejezetten flegmák voltak, mondván, hogy a levélben minden benne van. Nem volt! Csak az, hogy a környezettanulmány alapján a sógorom volt a hibás, (hogy a főúton haladt és elékanyarodott egy utánfutós autó)

Erre mi: panasz=>MABISZ, panasz=>PSZÁF, ügyvédi felszólítás a köbéhez.

Mit tesz Isten, a köbe újrabírálta az ügyet és fizetett!!! Igaz, hogy kevesebbet, mint a sógor kért, de fizetett.

2009. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
15.41 -es válaszolónak :hát sajnos ilyenek ezek a biztosítók,ha mi nem fizetünk akkor az baj,de ha nekik kell akkor mindenfélét kitalálnak csak ne fizessenek.A sógorodnak sem volt egyszerű esete akkor ,de örülök neki,hogy megoldódott.Remélem nekem is meg fog!:)Köszönöm válaszodat!
2009. szept. 24. 16:09
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

A 9:55 válaszoló vagyok.

1. hangsúlyozom, kárbejelentés előtt ki kell kéri a személyes pénzügyi tanácsadód véleményét, aki tisztában van hasonló esetekkel, segít abban "hogy fogalmazd meg a károdat"

2. A kérdésedre válaszolva: beléd jön hátulról egy autó. Kell-e azt vizsgálnod, hogy miért jött beléd? Nem! Teljesen mindegy, hogy véletlenül, szándékosan, nekedlökte egy harmadik, nem volt behúzva a fékje, ittas volt a sofőr, teljesen tökmindegy. A tény hogy beléd jött. Volt érvényes felelősség biztosítása? Volt. A biztosítónak fizetnie kell, mert a tény, hogy a kárt közvetlenül ő okozta. Az, hogy pl. ittas járművezetés esetén a biztosító nem fizet az már nem a Te dolgod, majd a biztosító behajtja a biztosítotton.

Esetedben is ez áll fenn, nem neked, hanem az Allianznak kell kideríteni ki a ludas végsősoron.

Persze a vétkes autós osztogatta a betétlapot, de látod nem mész vele semmire, mert azzal támad a biztosítója, hogy ő végülis nem ment beléd, és ez tök igaz. Annak ellenére is, hogy a végén mindenképp ő fizetne, csak most mivel egy "védtelen" személy vagy, téged egyszerűbb baszogatni.

Nem tudom, hogy képvisel-e most ügyvéd, vagy sem, de a lényeg, hogy nagyon okosan kell felépítened az indokod.

- Ne menj bele semmi alkuba! Nincsenek olyan helyzetben, hogy alkudjanak.

- kérj nem erkölcsi kártérítést is!

- hívj meg a tárgyalásra egy újságírót! Kérdezd meg a Posta jogi képviselőjét, zavarná-e ha a sajtó is ott lenne a tárgyaláson. Hidd el hatásos lesz, így a kötelezőszezon előtt! :) Nem baj ha blöffölsz, ők is blöffölnek!

- Kérj nagyobb összeget kártérítésnek, mint ami járna!

- próbáld meg az Allianz jogászát elhívni tanúnak. Tegyétek fel neki a kérdést: ha vizsgálat kiderítené, hogy az Allianznak kellene helytállnia, benyújtaná-e a kárigényét a Postának? Ha nem jön el, akkor ezt írja le, és nyújtsd be a bíróságnak.


Nem tudok igazán jó tippeket, nem vagyok jogi végzettségű..


Sok sikert, és írd meg nekem lécci, mi lett a tárgyalás eredménye!


[link]

2009. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Ügyvédem van és ő intézkedik helyettem.Majd értesítelek,hogy mi volt a tárgyaláson.október 27.-én lesz amúgy a 2.tárgyalás.
2009. szept. 25. 08:52
 9/10 anonim válasza:
Két skinhead berántott egy sötétített albalkú volswagen kisbuszba, és még a sz*rt is kiverték belőlem. Azóta vért hugyozok.
2010. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Magyar Posta Biztosító egy sumák, lelkiismeretlen biztosító cég! Egy biztosítottjuk kárt okozott a parkoló kocsimban. Belehúzott egy másik autót, de azt akarják bebizonyítani nekem, -tanúk meghallgatása nélkül, mert fizetni nem akarnak- hogy a vontatott jármű a felelős, nem a vontató, mert annak nincs meg a rendszáma, az ismeretlen!!
2017. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!