Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes belekezdeni egyetemist...

Érdemes belekezdeni egyetemistaként biztosításközvetítő szakmába?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát egyetem mellett akarsz még egy szakmát szerezni?

Ha fel vagy készülve rá, hogy a jutalékért sokszor olyat kell rásózni az emberekre, ami nekik nem éri meg vagy van jobb is, akkor rajta. (Nem ítélkezni akartam, komolyan mondom.)

2013. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, egyetem mellett.

Az anyagi gondoktól tartok főleg, vagyis például, hogy sok lesz a telefonszámlám a hívások miatt vagy ha nem sikerült szerződés kötni akkor is fizetnem kell. (Igaz, a kezdetekben úgy tudom, hogy nem kell addig fizetnem, amíg nem lesz fizetésem a tanulói jogviszony miatt)

2013. jan. 16. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megérheti, csak nem mindegy, hogy hol kezded el ezt a tevékenységet. Javaslom Neked is, hogy hozzám hasonlóan olyan alkusz céget válassz, aki több biztosítóval áll kapcsolatban, így tényleg megfelelő konstrukciót tudsz az ügyfélnek ajánlani. Ráadásul, ahol én dolgozom, ott van olyan biztosító is a palettán, akinek egyébként nincs ügynöki hálózata, tehát a valóban jó programjaihoz csak rajtunk, alkuszokon keresztül juthatnak hozzá, ez előny.
2013. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez ember függő. Ha képes vagy nyomulni és tényleg bárkinek bármit eladni, akkor nagyon jövedelmező és viszonylag egyszerű munka. Én szerettem is míg nem találtam jobbat, de tény hogy moralizáló viráglelkeket két nap alatt megeszi, ahhoz meg drágák az "alapcsomagok" hogy talánra belevágj...komoly elhatározás és minden felett álló üzleti szemlélet kell a biztosítós sikerhez.
2013. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért egy kis pontosítást engedj meg: az nem szakma.


Legalábbis, ahogy a mezítlábas ügynökök 90 %-a teszi a gyakorlatban.Azok valójában lóti-futi porszívóügynök derivatívák, akik 2 hetes foxi-maxin sajátítják el a biztosítási szakmát, és válnak belőlük "pénzügyi tanácsadók."


Vedd figyelembe, hogy a biztosítási ügynököknél a fluktuáció meghaladja 80%-ot a belépéstől számított egy éven belül.


Én is voltam ebben a cipőben, de amikor belülről láttam hogyan is működik ez a rendszer olyan hányingerem lett, hogy kiszálltam, ilyen emberek tömegei között én leszek tisztességes ember, mert egy fecske nem csinál nyarat, de engem is e silány tömeg alapján ítélnek meg, by default.


Mielőtt döntenél, válaszold meg magadnak azt a kérdést: a jelenlegi munkaerőpiacon a benyújtott álláspályázatokra sok évi tapasztalat ellenére sem jönnek interjúra hívó válaszok, de ugyanakkor hetente több telefont kapok biztosítási ügynököktől, hogy azonnali belépéssel várnak.

Szerinted milyen lehet az a munka, amire halászhálóval próbálnak meg beterelni embereket olyan ínséges időkben, amiket ma élünk ?


Másik tény, amit végy figyelembe: akik ügynökként dolgoznak örülnek, ha havonta átlag 1 ügyfél számára el tudnak adni egy kötvényt. Aki ennél kicsit jobban teljesít, azt már szinpadon mutogatják.


Ha nem érzel magadban extraordinális tehetséget arra, hogy embereket motiválj, folyamatosan új kapcsolatokat építs, beszélgess kéretlenül ismeretlen emberekkel azért, hogy egyáltalán hajlandóak legyenek meghallgatni, akkor felejtsd el.

2013. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!