Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Teherautóról leeső kő betörte...

Teherautóról leeső kő betörte a szélvédőjét a mögötte haladó járműnek, mégsem fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
A teherautós nem akart betétlapot adni, biztosítós azt mondta, ebben az esetben nem fizetnek szélvédőre. Szerintem viszont azért kötelező, hogy a másnak okozott kárt megtérítsék. Közúti forgalomban történt az eset.
2012. jún. 8. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig jó lett volna adnia betétlapot, ilyen nincs hogy nem vállalja rá a felelősséget. Nem kell zsebből fizetnie, ott a biztosító. Biztosítót és a teherautó sofőrjét is seggbe kell billenteni!
2012. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én mondtam, hogy hívjanak rendőrt, az a biztos:( így 18 ezer kiadás. Utólag már nehéz lenne bizonyítani.
2012. jún. 8. 12:31
 3/9 anonim ***** válasza:
ezért utálok az ilyen sóderszállító sz@rok után menni. Hasonló eset miatt én inkább lemaradok tőlük.
2012. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem ad betétlapot, hívni kellett volna a rendőrt. Ő majd kivizsgálta volna, hogy terheli e felelőség a teherkocsit.


A te biztosító meg akkor fizet ha volt cascod.

2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a teherautóról esett le, és nem az útról pattan fel, akkor nem a kötelező biztosítás, hanem a vállalkozó árufuvarozási felelősségbiztosítása kell hogy fizessen. Feltéve, ha rendelkezik szóródó rakományra vonatkozó fedezettel. A helyszínen erről jegyzőkönyvet kell és nem betétlapot készíteni.

Kőfelverődésre a kgfb nem fizet, csak a casco.

2012. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, már mindegy:( Amúgy meg azt mondta a sofőr, hogy az ő kocsijáról nem esett le semmi. És tényleg nem találtunk "bizonyítékot".
2012. jún. 8. 21:21
 7/9 anonim válasza:
én is ilyen után mentem egy kicsit összeverte a lehulló kavics a kocsi elejét se biztosító se a kamionos nem fizetett, ez van
2012. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindig kell rendőrt hívni, mert ha még ad is betétlapot, utólag le lehet tagadni.
2012. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan csak egyszer esett meg velem ilyesmi, de minden további esetben is fogok rendőrt hívni. Ha anya összetöri apa kocsiját, és ad betétlapot, az kb wc papírnyit ér, mert mikor anya hazamegy, apa majd jól meggyőzi, hogy vonja vissza a beismerését. Aztán mehet a polgári per, akár évekig, lehet fizetni az ügyvédet, és TALÁN megnyered az ügyet. A diszpécser húzta a száját, mikor betelefonáltam, de nem érdekelt.
2012. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!