Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nincs tb-m fizetve fél...

Ha nincs tb-m fizetve fél éve, és elmegyek a kórházba ott nem fognak ellátni? Vagy ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ellátnak,majd kapsz egy csekket az oeptől,hogy fizess
2012. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de az mindenféleképpen kiderül? mármint.. én hallottam olyanról akinél nem történt semmi.
2012. márc. 1. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:

valószínűbb hogy kiderül.

én is tudok olyanról aki nem fizette mégis biztosított volt.

szar a rendszer

2012. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az a háziorvosnál is kiderül,nem? mert ott voltam, és ugyanúgy ellátott mint előtte. most viszont el kéne mennem az onkológiára.
2012. márc. 1. 15:00
 5/9 tetro ***** válasza:
háziorvos szinte soha nem ellenőrzi le szerintem. nekem volt balesetem, és nem fizettem a tb-t. de mivel olyan állapotban voltam, hogy a tb kártyámat nehéz lett volna elővennem, ezért nem is nézegették. nem is derült ott ki. aztán elkezdett zargatni a nav, hogy tb tartozásom van, és visszamenőleg befizettem az egészet 1 évre, a kamatokkal együtt.
2012. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
elvileg a kórházba sem kell vinni a TB kártyát, mert benne van a rendszerben.nem?
2012. márc. 1. 15:10
 7/9 tetro ***** válasza:
igen, de tőlem nem volt idő adatokat kérni... :D
2012. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha "magadnál vagy" és időpontra/rendelésre mész, akkor elkérik a TB-számod.

Nálam pl terhesgondozáskor elkérte a nőgyógyász, aztán másnap a vérvételnél szintén, UH-n ugyanúgy. Pedig volt beutalóm, azon rajta volt a számom.

2012. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De kell ám!

És nem rég emelte drága Orbán atyánk!

A NAV szép cselesen megvárja, amíg nagy lesz a tartozás, szép nagyra hízik a kamat, és csak akkor vág meg, "disznó" :-/

2012. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!