Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kulfoldon elek 10 eve. M....

Kulfoldon elek 10 eve. M. orszagon a szuleimnel van az allando lakcimem. Az Egeszsegugyi Bizt.5 evre visszamenoleg kovetel tolem havi 500 forintot. Miert?

Figyelt kérdés
Tudom igazolni,hogy kulfoldon elek.5 eve valtozott a torveny,de semmi ertesitest nem kuldtek.Honnan tudnam,hogy fizetnem kellene,ha semmi ertesitot nem kuldenek,csak most egyet kb 1 honapja?
2011. máj. 5. 15:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi köze van az adott állam bírósága által jogerősen megítélt és végrehajtható tartozásnak ahhoz, hogy ki hol regisztrál céget, vagy kér rendszámot az autójára magának...? Az egyik egy behajtható követelés, amit alapesetben minden állam el fog ismerni, és végre is fog hajtani, a másik meg egy lehetőség, amivel te is élhetsz, ha akarsz. Senki nem gátol abban uniós polgárként, hogy ne Mucsaröcsögén jegyeztesd be a cégedet, hanem mondjuk Cipruson, az ottani szabályok szerint, és akkor az ottani szabályok szerint is kell adózni is. De, ha ott nem fizetsz adót, tartozásod lesz, akkor a ciprusi hatóság megkeresésére majd a magyar végrehajtók kopogtatnak az ajtódon, és hiába mondod, hogy "hádde én itt nem csináltam semmit, csak itt lakok".


Tudom, hogy a nép körében összemosódik minden, és hajlamosak egy kézlegyintéssel elintézni ezeket a dolgokat, hogy hát ha a milliárdos tartozásokat nem tudják behajtani, majd pont az enyémet?

Pedig bizony ez pont így szokott működni, lévén hogy előbbiek pontosan tudják, mit tehetnek meg legálisan és mit nem, míg utóbbiak hiába sírnak.

2011. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

oké...


majd szólj ha ezt a remek elméletet átültetted a gyakorlatba. Még itthon élő magyaroktól is lehetetlenség kb. behajtani ha az illető nem teljesen hülye...


Amúgy a magyar bíróság bármilyen ítéletét nagyívben lesz@rja minden külföldi hatóság.


Az EU csak gazdasági közösség, semmi más. A törvénykezés, a végrehajtás és a rendfenntartás minden tagállam saját joga és kötelezettsége, nincsen rá közös szerv és nem is lesz egyhamar.

2011. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én akkor kérdezném, hogy miért írsz választ, mikor abszolúte fogalmad sincs a dolgokról...?


Adott esetben az EU kibocsáthat olyan szabályozásokat, amik akkor is érvényesek és alkalmazhatók, ha kifejezetten ellenkeznek az adott tagállam törvényeivel. És ilyenkor az uniós jog az erősebb, a tagállam saját jogát figyelmen kívül kell hagynia még az adott tagállam bíróságának is. Akkor is, ha még nem született hazai jogszabály arra, hogy ezt átültessék.

Számos európai ország jogában volt már erre példa, jogesetekkel, például Anglia, Franciaország, Olaszország. Volt, amelyik próbált kekeckedni, sebaj, megbüntették őket pár millió euróra. Aztán onnantól már készségesebbek lettek.


Az unión belül olajozottan működik az ilyen megkeresések feldolgozása, van a tagállamok hatóságainak közös adatbázisuk. Ha bejelentett munkát vállal valaki ilyen országban, bejelentkezik, ne is reménykedjen, hogy majd nem találják meg. Az unión kívüli országok esetében pedig az 1979. évi 13. törvényerejű rendelet a nemzetközi magánjogról teremti meg az alapot a fellépésre.


Na mindegy, én leírtam, mi van, a további vitát értelmetlennek érzem. Akinek esze van, el tudja dönteni, mire számíthat, vagy reménykedhet az "úgyse kapnak el" vonalban.

2011. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elirtam,havi 5000 Ft,nem 500 Ft a TB.

Koszonom a valaszokat!

2011. máj. 6. 21:53
 15/17 anonim ***** válasza:

En valszeg most fogok elmenni MO-rol. A jogszabaly valahogy ugy szol, hogyha mashol letelepedsz. (Vagyis jogod lesz az adott orszagban megszakitas nelkul 5 evig tartozkodni.), akkor bizony MO-on jelentesi kotelezettseged lesz. Ez az ami nalad elmaradhatott. (Egyeb esetben akkor KELL jelenteni az onkormanyzatnal, ha egyfoltaban 90 napnal tobbre hagyod el MO-ot.)


Es jog szerint, az hogy a masik orszag foldhivatalaban bejelentest tettel "allando lakhelyre", az nem jelenti azt, hogy a masik orszag foldhivatalanak azt MO fele jelentenie kellene. (Joguk van de kotelesseguk nincs jelenteni.)


Es en inkabb erkolcsi alapon valaszolnam meg a kerdest:

Ha az elmult 5 evben voltal magyar dokinal es HASZNALTAD a Magyar Egeszsegugyet a sajat javadra, akkor szerintem illene befizetned.


Ha nem voltal, akkor is van szerintem egy elmulasztott kotlezettseged. Esetleg probalj meg beszelni errol egy ugyveddel...


37F

2011. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A magyar TB-nel azt lattak, hogy allandoan MO-on elsz. Es eppen munka altal nincs fizetve a betegbiztositasod. Joggal feltetelezhettek, hogy esetleg "munkanelkuli" a statuszod Ezert engedtek neked(inkabb koteleztek Teged), hogy a fizetesben levonando TB-ed helyett havi 5.100 Ft-ot fizessel.


37F

2011. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem vettem igenybe a magyar egeszsegugyet,szinte alig voltam Magyarorszagon.

Majd megprobalok valamit intezni ezzel kapcsolatban.

Koszi,hogy irtal!

2011. máj. 29. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!