Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kulfoldon elek 10 eve. M....

Kulfoldon elek 10 eve. M. orszagon a szuleimnel van az allando lakcimem. Az Egeszsegugyi Bizt.5 evre visszamenoleg kovetel tolem havi 500 forintot. Miert?

Figyelt kérdés
Tudom igazolni,hogy kulfoldon elek.5 eve valtozott a torveny,de semmi ertesitest nem kuldtek.Honnan tudnam,hogy fizetnem kellene,ha semmi ertesitot nem kuldenek,csak most egyet kb 1 honapja?
2011. máj. 5. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Onnan,hogy van egy törvény,hogyha valaki külföldön dolgozik annak ideiglenesen le kel mondania vagy szüneteltetnie kell a TB fizetését.Ahogy az első kint töltött adóévet is igazolnia kell otthon..

A Azt hogy neked fogalmad sem volt róla,nos ez nem mentesít a kötelességeid alól.

Én amikor kimentem külföldre minden ilyen ügyön átrágtam magam,és a neten is olvastam anno annak idején.

Örülj neki,hogy nem egyben követelik rajtad..

2011. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem havi 5000?
2011. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még valamit..Én ettől függetlenül,azért írnék egy "szemrehányó" levelet,hogy időben kellett volna értesíteni téged,és igazolná valahogy ,hogy mivel nem tartózkodtam otthon,és az adott országban van TB.-d. Azért annak is után néznék hogy ebben az esetben is él-e az 5 év utáni elévülési idő..Mert ha igen akkor tehetnek neked egy szívességet..
2011. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

300 ezer forintot egy osszegben kell befizetnem.

Az elevulesi idonek utananezek,koszi,hogy irtad.

Igaz,nem tudtam rola,de azert kuldhettek volna egy ertesitot,nem 5 ev utan!!

Koszonom a valaszokat!

2011. máj. 5. 15:54
 5/17 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Sajnos általában az utolsó pillanatban értesítik ki az embert.

Azért nem árt tudni valamit az elévülési időről.

Írtad hogy nemrég kaptál egy felszólító levelet,vagyis értesítettek.Ha ez az értesítő levél benne van az 5 éves keretben akkor nincs szó elévülési időről,és a levél dátumától újra ketyeg az 5 év..Sokan ezt használják ki.A tudatlan embernek fogalma sincs hogy tartozik valahol pénzzel,és szépen kivárják az 5 évet..Addig ketyeg az óra.A pénz gyűlik,és vele együtt a kamat is.Az utolsó pillanatban mielőtt az elévülési idő lejárna gyorsan értesítik a tudatlan embert,és rögtön fenyegetőznek..Sajnos sokszor jogosan,és ha perre viszik ők nyerik a pert..Ezt azért csinálják mert a kamattal nagyon jól járnak..(én is így jártam évekkel ezelőtt csak éppen nem TB hanem adó visszatérítés..Ráadásul minden évben adóztam,és akkor sem szóltak..de szerencsére nekem 2 év után szóltak..)

Szóval pontosan járj utána a dátumoknak,ha kell nyugodtan engedj meg magadnak "hangosabb,erősebb" hangnemet is..

2011. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszi a gyors es hasznos segitseget!!

Olyan merges vagyok..ez azert felhaborito!!

Itt nemsokara allampolgar leszek,ha kijelentkezek a M.orszagi cimrol akkor abbol valami problemam lehet?

2011. máj. 5. 16:17
 7/17 A kérdező kommentje:
Haza akarunk koltozni Magyarorszagra 1-2 even belul.
2011. máj. 5. 16:18
 8/17 anonim ***** válasza:

Amíg nem akarsz hazaköltözni ÉS nincs semmi (magyar) tulajdon a neveden (illetve akkor sem lesz ha hazajössz) addig semmit sem tud csinálni a hatóság.


Ha hazajössz és lesz fizetésed (legális) ill. tulajdonod abból tilthatnak.


Ha kinn maradsz akkor meg pláne semmi, dobd ki és kész.

2011. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ugyan már. Nem a középkorban élünk. Ha EU-s országban dolgozik, minden további nélkül tilthatják a külföldi jövedelmét a magyar hatóság megkeresése alapján, elvégre Magyarország is uniós tagállam. De ha nem EU-s, akkor is küldhetnek jogsegély kérelmet az adott államnak, hogy hajtsák végre a magyar bíróság ítéletét, és hacsak az adott állam nem Afganisztán, Észak-Korea, Líbia, vagy hasonló pöcegödör hely, ezt teljesíteni is fogják, ahogy a magyar állam is minden további nélkül teljesíti a hasonló nemzetközi megkereséseket (ilyenkor a megkeresett állam hatóságai fognak behajtani, és továbbutalják a pénzt a megkereső állam hatóságainak), hacsak nincs helyreállíthatatlanul rossz diplomáciai viszonya az adott állammal.

Senki ne reménykedjen abban, hogy hacsak nem a világ végére menekül, ahol írni se tudnak, akkor megússza a fizetési kötelezettségét.

2011. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Te hol élsz? Sz@rt se küldenek külföldre, pláne nem hajt be rajtad semmit egy külföldi hatóság...


Szoktál látni - jellemzően nagy értékű - szlovák - román - német - taddzsik rendszámú autókat az utakon? Szerinted ennyi turista van itthon?

Gondolod véletlen sem azért vesz a vállalkozó barátunk szlovák rendszámmal x6-os BMW-t, hogy ne kelljen:


- regisztrációs adót fizetnie

- ne lehessen megbüntetni gyorshajtásért, parkolásért, bármilyen szabálytalanságért mikor konkrétan nem meszeli le a rendőr


Ébresztő, ez Magyaroroszág! a 20 millónál értékesebb autók 70%-a nem látott még magyar rendszámot. Ez évi 5-10 milliárd forint kiesés az államnak adóban. Szerinted ha ezt nem hajtják be akkor majd a kérdezőre uszítják rá 3 kilóért az FBI-t nem? Ugyan már...

2011. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!