Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol érdemes nyugdíjszámlát...

Hol érdemes nyugdíjszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 19:43
 1/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mit nevezünk nyugdíjszámlának? De egyébként Union.
2011. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíj-elótakarékossági számlára gondolsz, vagy önkéntes nyugdíjpénztárra?
2011. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyugdíj előtakarékossági számlára gondoltam!
2011. márc. 25. 07:55
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
1. Az a szó, hogy nyugdíj ne legyen benne, mert akkor csak a hivatalos nyugdíjkorhatárkor kapja meg vki, hanem megtakarítást kell csinálni.
2011. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Krisztián: A nyugdíj-előtakarékossági befizetésre lehet kapni adókedvezményt (20%, max 100.000 ft), a rendes számlára nem. Az önkéntes nyugdíjpénztári befizetésre pedig 30% max 100.000 Ft adókedvezmény jár.
2011. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
38%

Ez igy van.

1.Egy átlag ÖNYP és NYESZ számla 8% költséggel működik minimum, míg egy megtakarítás csak fele költséggel.

2.A nyugdíj szó miatt az ÖNYP-at vagy NYESZ-t csak és kizárólag nyugdíjba vonuláskor lehet felvenni, ami jelenleg 65 év és minden évben 4 hónapot növekszik. Ezzel szemben a megtakarítás személyre szabható.

3.Az ÖNYP-ban ált. 3féle befektetési lehetőség van, max. 5, míg egy megtakarításban 10 feletti és te mondod meg milyen összetételben és mibe rakják.

4. és egyéb + kedvezmények

2011. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A postán is van egy remek nyugdíjprogram, vagy életbiztosítás. Érdeklődj ott. Vagy ami még jobb: hova valósi vagy? Én szívesen kötnék neked egyet. :D :D :D
2011. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nyugdíjas korodra szeretnél takarékoskodni, akkor én sem feltétlenül a számlanyitást ajánlom, az előző válaszban felsorolt hátrányok miatt.

Én például egy olyan programot választottam, ahol a pénzem igazán biztos helyen van, gyarapodik, ráadásul nem tartalmaz holmi kockázatos befektetési egységeket, ezért nagyon biztonságos. Sőt, én tudom, hogy ha az évek során velem történne valami tragédia, a családomat legalább anyagilag bestabilizáltam azzal, hogy vannak ilyen nyugdíjcélú megtakarításaim!

2011. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!