Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes belépni önkéntes...

Érdemes belépni önkéntes nyugdíjpénztárba? Mennyire megbízhatóak ezek?

Figyelt kérdés
Rákerestem, de csak olyan kérdéseket találtam, hogy hogyan lehet kilépni és idő előtt felvenni a pénzt. Ennyire gázosak lennének?
2011. jan. 6. 23:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Álljunk meg, szerintem ti nagyon keveritek a dolgokat. Amit most megcsináltak a magánnyugdíj-pénztárral, az nem történhet meg az önkéntessel, mert jogilag teljesen más kategória a kettő. A magánnyugdíj-pénztárba nem a saját, leadózott fizetésünkből fizettük a pénzt, hanem az állam döntött úgy, hogy az addig neki fizetett nyugdíjjárulék egy részét kezeljék inkább magántársaságok. Most meg kitalálta, hogy inkább mégse. De valójában a kötelezően befizetendő járulék egy része ment oda, ami fölött ugye hivatalosan az állam dönt. Az egy dolog, hogy mivel személyre szóló számlakivonatokat kaptunk az összegről, így nagyon is sajátunknak éreztük, de ez csak illúzió volt. A leadózott pénzünk felhasználásába viszont nem szólhat bele senki.
2011. jan. 13. 12:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen igazad kérdező, csak 2 szálon futunk te és mi!

De itt van egy kis olvasmány érdemes elolvasni mindenkinek!

[link]

2011. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!