Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes belépni önkéntes...

Érdemes belépni önkéntes nyugdíjpénztárba? Mennyire megbízhatóak ezek?

Figyelt kérdés
Rákerestem, de csak olyan kérdéseket találtam, hogy hogyan lehet kilépni és idő előtt felvenni a pénzt. Ennyire gázosak lennének?
2011. jan. 6. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom. De az mindenesetre figyelmeztető jel, ahogy a magánnyugdíjpénztárakat kezelték (persze annakidején a pályakezdőknek meg arra se adtak lehetőséget, hogy eldöntsed, hogy te be akarsz-e lépni). Bármi lehet még addig, amire oda jutsz. Lehet, hogy majd hoznak egy törvényt, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárak vagyonát is átsorolják az államiba. Ezt senki nem tudhatja előre.


Ha a magánvéleményemet kérdezed egyébként, szerintem pár évtized múlva egyszerűen nem is lesz nyugdíj. Majd elveszik ezt is, mint a szocpolt, meg a többit.

Szerintem a legbiztosabb úgy kalkulálni, hogy egyáltalán nem számolsz nyugdíjjal. Hanem addig próbálsz annyi pénzt felhalmozni, amiből, vagy aminek a hozamából majd meg tudsz élni ha oda kerülsz. Lehetőleg külföldi bankszámlán, ahhoz nem nyúlhat a magyar állam. Vagy ingatlanba fekteted, aztán azt majd kiadod albérletbe. Tök tudja. De ne nagyon várj az államtól semmit, akkor nem érhet csalódás.

2011. jan. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem pont azért jó, mert ez független az államtól.

Hogy miért akarja mindenki idő előtt a pénzt? Lehet, hogy kirúgták a válság miatt és nem bírja fizetni a hiteleit. Vagy hasonló. És úgy gondolja, hogy megpróbálja ezzel a pénzzel áthidalni a dolgot.


Ha nagyon fegyelmezett vagy, akkor gyűjtheted magadnak a pénzt, csak sajnos az emberek 99%-a képtelen arra, hogy ne nyúljon hozzá, mondjuk amikor a gyereknek lakást kéne venni. Meg a másik: nem tudhatod, meddig élsz. A nyugdíjpénztár halálodig fizet. A félretett pénz csak addig, amíg el nem fogy. Ez mindenképpen a nyugdíjpénztár mellett szól.

2011. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

"ez független az államtól"

nana, Magyarorszagon csak addig, amig nem hoznak ra torvenyt. A manyup is MAGAN volt, nem allami, aztan tessek.

Tokefelhalmozas, megbizhato (nyugati) bankban. Itthon barmikor elszedhetik, a sima bankbetet meg turot se er, kamat alig van ra, kezelesi koltsegek horribilisek, raadasul meg a kamatot is megsapoljak.

2011. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A legjobb, ha magadról gondoskodsz, félreteszel, bármilyen hosszabb távú (akár forintos, eurós) megtakarítási formában. Készíttess magadnak nyugdíjtervezést pl. (több pénzintézetnél is van ilyen lehetőség)
2011. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Határozottan nem. Előtérbe kell helyezni az öngondoskodást! Agyilag nekünk is fel kellene zárkózni a nyugathoz! Nézzük meg az osztrák nyugdíjasokat! Ők minden évben el tudnak jönni hozzánk is nyaralni. Miért? Mert aktív korukba amit csak lehetett félre raktak, 3-4 évente indítottak magukra valamilyen megtakarítási formát és most abból élik életüket. Ez az öngondoskodás! Ők félre tették a pénzüket és elköltötték a maradékot- míg nálunk az a szokás hogy elköltjük a pénzünket és nincs már amit megspóroljunk!

Tehát mindenki tegyen a saját jövője érdekében, és az Öngondoskodást helyezzze előtérbe!

2011. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És szerinted mégis mi számít öngondoskodásnak, ha az önkéntes nyugdíjpénztár nem? A nyugat-európaiak sem bankban gyűjtögetik a pénzüket, hanem privát nyugdíjbiztosításokat kötnek maguknak. Nem magánnyugdíj-pénztárról, hanem önkéntes nyugdíjpénztárról beszélek. Annak semmi köze az államhoz. A bankkal az a baj, hogy nálunk még annyit sem kamatozik, amennyi az infláció, csak veszíti az értékét, amit oda hosszú távra beteszel. Önállóan tőzsdézgetni meg nem fogok. Nem értek a témához, és nem is érdekel annyira, hogy éjjel-nappal részvényárfolyamokat lessek.
2011. jan. 12. 19:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem (amit már többen is megerősítettek)Nálunk azért nem működik a magán és az önkéntes nyugdíjpénztár: mert MO-on a jövedelmek (a bevallott) túl alacsonyak!

1997-ben a Horn kormány találta ki és a következő évben a Fidesz-nél került bevezetésre. Ezzel párhuzamban indult az önkéntes nyugdíjpénztár is. Indult azzal,hogy ez a mi saját pénzünk ráadásul aki akkor pályakezdő volt kötelező volt belépni. Namármost, ha valami kötelező akkor miért öngondoskodás? Az önkéntes valóban még önkéntes de meddig, ha a magánhoz hozzá nyúltak szerinted mennyi idő kell ahhoz, hogy ehhez is hozzányúljanak? Ráadásul ha "mindenki" az önkéntesbe viszi a reálhozamát (ha van neki)ez is előbb utóbb szemet fog szúrni! Az önkéntesbe pedig a jövedelmed 1-3%-a megy esetleg + amit a munkáltató fizet, és mindez pár ezer ft, hát abból nem lesz nyugdíjad! Én csak a saját példámból kiindulva tudok beszélni, természetesen mindenki más és másként gondolja ezt az egészet! De számos módja van annak, hogy milyen módon takarítsd meg a pénzed! Én 18 éves voltam amikor az első megtakarításomat elkezdtem, de nekem ez mániám így is mondhatom mert szeretem ha van mihez nyúlni tervezhetően! Az emberek még itthon nincsenek ahhoz hozzászokva, hogy legyen pénzügyi tanácsadójuk! Pedig nekünk magyaroknak nagyon is kellene! Hiszen mit csinálunk?- megkapjuk a fizetésünket, hálistennek van jó sok multi ahol el is költhetjük gyorsan, és visítozunk hó végén, hogy nincs pénzem, vagy miből fizessem ki a számlámat! Valljuk be őszintén, hogy sok embernél ez van!

Ha ezt meg tudnánk fordítani, vagyis először félre tenne az ember x ezer Ft-ot és ehhez foggal körömmel ragaszkodna minden hónapban, kifizetne minden számlát és csak a maradékból vásárolna akkor már tett egy lépést a felé, hogy normális nyugdíja legyen! Szerintem keress egy megbízható tanácsadót és ő el fogja neked mondani mit tegyél! Nekem is van, és bevallom először én is bizonytalan voltam, de az évek folyamán észre vettem, hogy mennyire igaza van, és mégis csak egy szakember!

De ha gondolod oda tudom adni az én tanácsadóm számát, akit elég megbízhatónak és korrektnek tartok

2011. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az önkéntesbe nem csak a munkáltatód fizethet, mint a magánnyugdíjpénztárba, hanem annyit raksz be, amennyit akarsz. Betehetsz te havi 100ezret is, senki nem akadályozza. Az az 1-3% csak bónusz a munkáltatók részéről, de nem az az alapja az egésznek, hanem amit te önként befizetsz. Ráadásul megcsinálhatod azt, hogy leszerződsz fix havi 2000Ft-ra, ami ugye minimális, vagyis ha bármi történik veled, akkor is lazán fizetni tudod, de mellette alkalmilag befizethetsz amennyit csak akarsz, az egyik hónapban 30ezret, a másikban 70ezret, amennyit épp sikerül megspórolni. A kötelezettséged minimális, a számládra viszont bármikor fizethetsz pluszban pénzt, az mind gyűlik és kamatozik.
2011. jan. 13. 00:00
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

De ember, te nem fogod a lényeget.

Bármikor hozhatnak egy olyan törvényt az önkéntes pénztárakra is, hogy vagy besorolódsz az államiba, vagy "kiírod" magad az állami nyugdíjrendszerből, és ne is számíts semmi ellátásra az államtól, persze azért a járulékokat továbbra is vonják majd tőled.


Akkor mi lesz? Lobogtatod majd a belépési papírodat, hogy neked azt igérték, hogy ez csak a tied?


Nekem a magam részéről tökmindegy az a cécó ami a magánpénztárak körül ment (nincs még benne úgyse értékelhető összeg), de én a helyedben ezek után elgondolkoznék.


Egyszerűbben fogalmazva, hátha így átmegy:

honnan veszed, hogy az a szabályozás, ami MOST van az önkéntes pénztárakra, az úgy is marad, mire nyugdíjas leszel...?

2011. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na elég jól belenyúltunk ebbe a témába! Mindenkinek van valami igazsága azt hiszem! Én tisztába vagyok azzal, hogy az önkéntesbe annyit fizetek amennyit akarok, én csak attól tartok hogy ehhez hozzá fog nyúlni a állam! Nekem annak idején az sem tetszet, hogy köteleztek a magánnyugdíj belépésre! Már akkor gondoltam, hogy ez gáz lesz! Ja és nagyon szép hozamot értem el a 12 év alatt, 150.000Ft-ot ebből ki tudja mennyi a reálhozamom, szóval ebből nyugdíj? Kizárt!! Nekem ami van megtakarításaim, egyenkét többet hoznak 2 év alatt, mint ez a nyugdíj biznisz 12 év alatt! Azonkívűl mivel havi befizetésed van, egy kis matek és rájössz, hogy annak nem annyi a hozama mintha évente fizetnél egyszer egy nagyobb összeget! Hát ennyi! Várom a további vélemenyeteket
2011. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!