Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magánnyugdíjpénztár vagy...

Magánnyugdíjpénztár vagy állami? 13 év folyamatos befizetéssel,16 év folyamatos munkaviszonnyal, közalkalmazotti állással, otp magánnyugdíjpénztári tagsággal ki mit tenne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én pedig befektetőként azt, hogy maradj magánban...
2011. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves 12:26-os pénzügyes! Nyilván azt is tudod, mi volt az oka abban az évben a nagy buktának, és ezt is, hogy a pénztárak a következő évben visszatermelték! Ez nem valami jó érv. Az én 12 évnyi tőkémre 45% hozam jön ki (igaz, ez nem reálhozam). Szerintem az azért nem olyan rossz... És ki fog eltartani nyugdíjas korodra? Majd az állam? Az állam MI vagyunk, és ha nem lesz elég aktív dolgozó, aki eltartson minket, akkor majd mit csinálunk?!
2011. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem látjátok át az egészet. Ahol dolgozom, egy MNYP-ért 15 ezer FT jutalék mellé, a pénztártag vagyonának 1%-t is megkapom, nem beszélve arról a temérdek marketing költségről amit kifizetnek! Pl. szerintem azt sem tudjátok, hogy kezelési költséget számol fel rá a pénzintézet, és kiviszi a tőzsdére. Egyébként nem termelték vissza, a veszteségüket még az MNYP-k. Hidd el, bent dolgozom az egyik legnagyobbnál. ;)

Sok sok, olyan ember van aki a te pénzedből nyerészkedik, miközben az állami nyugdíjkasszából kiveszik a pénzt, és amikor millió nyuggert kell majd eltartani, akkor lesznek gondok.

2011. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Balumacika, kicsit sok a vessző! Amúgy kit érdekel, hogy mire költik a működési költségüket? Csak azért nem fogom elhozni onnan a pénzemet, hogy neked ne fizessenek jutalékot! Fizessenek! Sőt, termeljenek maguknak is busás hasznot! Én még így is jobban járok!
2011. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lásd be, az állam már most becsődölt, nem kell ahhoz kimondani az államcsődöt, már most nem tud fizetni a nyugdíjasoknak (hiszen november óta ránk, mnyp-sekre szorul), kár erre hivatkozni.

És hogy egy pénzintézet hamarabb becsődölne?! Gondoljunk csak néhány nagy, nemzetközi bankra (Rafi, Axa... bármelyik), inkább rájuk bízom a pénzem, és hiszem, hogy ők 50 év múlva is fognak tudni fizetni, nem úgy, mint az állam már most, sőt tavaly: 2010-ben.

2011. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Baluka én veled értek egyet, és teljesen igazad van! Aki marad a magánba, megközelítőleg kiszámolta, hogy aktív éveiben mennyi folyik be a számlájára? Mert én igen és közlöm, hogy abból a pénzből ha nyugdíjas leszek kb 2-3 évig tudok megélni!
2011. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!