Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magánnyugdíjpénztári reálhozam...

Magánnyugdíjpénztári reálhozam nyilatkozatot hogy kell kitölteni?

Figyelt kérdés
Elolvastam a tájékoztatót, de nem értem.
2011. ápr. 7. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A kezemben tartok egy nyilatkozatot, de nem tudom a tiéd hogy néz ki!

Amit ezen látok az viszonnylag egyértelmű. Gondolom nem a személyes adatoknál akadtál el...

A reálhozamot illetően 3 lehetőség van (választható)

1. átutalják a megadott számlaszámra vagy kihozza a postás. Ebben az esetben más előnyhöz nem jutsz mint ahhoz, hogy a pénzel azt csinálsz amit akarsz.

2. önkéntes nyugdíjpénztárba utalás. Itt már további előny lehet a 20% adókedvezmény igénybevétele!!! Ha van önkéntes pénztári tagság és a visszavárható pénzre nincs égető szükség, akkor ez egy jó alternatíva. Ha nincs még önkéntes, de gondolkodsz benne akkor ismerd meg az előnyeit nyiss egyet ha tetszik, és majd oda kell utaltatni. Én velük vagyok kapcsolatban és ebben is tudok segíteni: [link] Mindenképpen elgondolkodtató az alternatíva tekintve, hogy a visszajáró pénz csak ajándék és egyébként is nyugdíjra szólna.

3. a TB rendszeren belüli egyéni számlára utalás. Ez tűnik a legkevésbé kedvezőnek, mert sem a pontos sorsa, sem a számla kezelése nem tisztázott (eddig!)

Ezek után ez ismétlődik meg még egyszer arra a pénzre vonatkozóan amit a korábbi 8% felett fizethetett a tag ,vagy a munkaadó. Ha ilyen nem történt akkor figyelmen kívül lehet hagyni. Ha volt akkor ugyanazok az alternatívák lehetségesek.

Remélem segíthettem :)

Ha mégsem akkor küld el mi van azon a papíron és megnézem!

2011. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyit az előzőkhöz, hogy 30 napod van reagálni, ha nem teszed meg akkor a postás hozza a pénzt. Ha viszont nem veszed át és visszaküldik a pénztárhoz akkor a pénztár hivatalból a Nyugdíjbiztosítási Alap részére kell átutalja. Szóval figyelj oda, hogy legyen aki átvegye!!
2011. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, most már tiszta!
2011. ápr. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!