Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha úgy döntök hogy kilépek a...

Ha úgy döntök hogy kilépek a magányugdíjpénztáramból de nem akarok átmenni az államiba, mi lesz az eddigi pénz sorsa ami eddig összegyűlt? Kivehetem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 12:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem nem, mert csak akkor nyúlhatsz hozzá, ha már nyugdíjskorúvá váltál. Aztán, hogy addig hol tartják ?????? Nem tudom. Én ezt az egészet nem értem, de komolyan. Azt sem tudom pl., hogy küldenek valami nyomtatványt, hogy mit akarok, vagy nekem kell "befáradni" a telephelyükre??!!!!! Te hogy csináltad????
2010. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még én sem léptem semmit ez ügyben. Nekem sincs lila gőzöm se hogy egyáltalán mik a lehetőségek csak remélni tudom hogy fog jönni tájékoztatás aztán majd meglátjuk mit lehet tenni. De tuti hogy ebből se mi jövünk majd ki jól:(
2010. nov. 24. 13:02
 3/11 anonim válasza:
77%

Egyenlőre sajnos még semmi konkrétat nem lehet tudni:( Én is tartok tőle, hogy mi ezzel sem fogunk jól járni.

Esetleg olvassátok el az alábbi linket, összefoglalja, hogy mit lehet eddig tudni


[link]

2010. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És akkor hová fog menni a nyugdíjjárulékod?
2010. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én is épp ma akartam feltenni ezt a kérdést itt, csak megelőztél!!!!!

Igen, biztos vagyok benne, hogy nem nekünk lesz ez jó, SŐT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem veheted ki. A lopás említése gyakorlatilag fenyegetés, az a pénz nem a tiéd, nem MOST a tiéd. Kivéve persze az ÖNKÉNTES mnyp-t, de te valószinűleg a kötelezőről beszélsz. Akár az államiban, akár mnyp-nél vagy, annak a pénznek a célja, hogy MAJD nyugdíjas korodra legyen nyugdíjad. Igaz, az állami meg úgy működik, hogy a most befizetett járulékot a mostani nyugdíjakra fordítják, a mnyp-nél meg elvileg befektetik a pénzt, és vagy kamatozik vagy épp buksz rajta. Akár az összeset is! (Kételkedőknek: ki gondolta volna 160-as CHF-nél, hogy lesz az 220 is?)
2010. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az állambácsinak megy. De mi van/lesz a bentlévő pénzünkkel???
2010. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ja, vagy tőzsdéznek vele :-((
2010. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy magán, vagy állami - azt nem lehet, hogy egyik sem.

Ha jól értem, a nyugdíjjárulék 9,5%, választhatsz, hogy mindet az államnak fizeted, vagy 1,5-et az államnak és 8-at magánba. Csak a 1,5%-ot nem lehet választani. (Te se gondolhatod, hogy a fizetésed 1,5%-ából kapnál annyit nyugdíjat, hogy legalább vízre meg kenyérre elég legyen.)

Ezen kívül van az önkéntes, oda annyit fizetsz, amennyit akarsz.

2010. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a kérdezőnek!

Amit egyszer az állam kötelezővé tett azt el is veheti!

Amit mindenkinek tanácsolok(én ezt fogom tenni):

Állami, de miért is? Gondolkozzatok!!! Spekulációt nem vettek észre? Ami a lényeg: vedd ki a hozamot és inkább adózz le belőle 16%-ot minthogy az is államé legyen! Az igaz hogy ha átviszed az önkléntesbe akkor nem kell adózni utána, de ha 2 év múlva azt is megszüntetik?


Ha pontosan számokban, saját verzió érdekel valakit, szívesen segítek mindenkinek!

2010. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!