Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy panellakásra kell biztosít...

Egy panellakásra kell biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy panellakást részben hitelre és az érdekelne, hogy kell-e kötnöm külön biztosítást a lakásra vagy van közösen biztosítása a lépcsőháznak? Hogy szokás ezt kötni?

okt. 10. 21:03
1 2
 11/19 SZTANN ***** válasza:
100%
MINDEN háznak, lakásnak van valamilyen közös biztosítása, de a legtöbbször ez nem terjed ki a lakás teljes értékére. Tudakold meg a tulajtól vagy a közös képviselőtől, milyen a ház biztosítása (és melyik biztosítónál van), és ennek ismeretében tárgyalj a hitel felvételéről, illetve arról, milyen biztosítást követel tőled a bank. Valószínűleg nem lesz elég a ház közös biztosítása.
okt. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelnek általában feltétele. A társasházi biztosítás amúgy sem terjed ki mindenre.
okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Először is a hitel felvétel egyik feltétele,de már szinte minden társasház rendelkezik biztosítással,amibe zálogjogi fedezetet irathatsz a hitelhez köthetően.Ha van társasházbiztosítás,teljes körű,akkor csak ingóságokra érdemes kötnöd,mert a külön tulajdonú ingóság kevés társasházi biztosításba van.
okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
ingóságra szoktak, mert ha elázás, csőtörés, tűz, sőt, betoréses lopás miatt lesz ingósági károd, akkor azt a házé 99%-ban nem fizeti.
okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

9-es!


Én is pont ezt írtam. Attól függ, hogy a tulajdonosi közösség milyen biztosítás megkötésére hatalmazza fel a közös képviselőt, olyan biztosítása lesz a lakótömbbnek.


Nálunk nincs "teljeskörű", csak a közös részekre...

okt. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Folyt.


Ha például a nyomóvezeték reped szét és elázik a lakásom, akkor a lakótömb biztosítása fizet, mert az a lakókkal közös vezeték és van a lakótömbnek biztosítása.


Ha a nyomóvezetékről hozzám lecsatlakozó rész reped szét, az már a "saját részem", nem közös, tehát nálunk maximum az egyéni biztosításom alapján fizet a biztosító, ha kötöttem egyáltalán lakásbiztosítást. Ha nem kötöttem, akkor így jártam.


Remélem érthető voltam...

okt. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Érthető voltál, de tök mindegy, hogy nálatok mi van. A lényeg, amit meg akartam világítani, hogy nálunk máshogy van. Nálunk fizetett arra is a ház közös biztosítása, hogy a szomszéd lakáson belüli vezetékei a mi lakásunkat áztatták el. Amit ezzel meg akartam világítani, hogy millió féle biztosítás létezik, nem az a tipikus, ami nálatok van, és a kérdezőnek magának kell utánajárnia, hogy náluk milyen van. Nem indulhat ki abból, hogy a ti házatokban mi a helyzet.
okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jaj Anyám!


Nem erre utaltam én is?!?!?!

okt. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem.
okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!