Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy panellakásra kell biztosít...

Egy panellakásra kell biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy panellakást részben hitelre és az érdekelne, hogy kell-e kötnöm külön biztosítást a lakásra vagy van közösen biztosítása a lépcsőháznak? Hogy szokás ezt kötni?

okt. 10. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem
okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
A lakáshitelnek általában feltétele, hogy legyen saját, külön biztosîtásod.
okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

ALAP, hogy mindenre kell kötni! Nekem van a kocsira, motorra, lakásra, sőt, még a drágább ingóságokra is külön - külön.


És ahogy a 2. írta, ÉN úgy tudom, hogy a bankok követelik, vagy már eleve beleteszik a sajátjukat. Erre kérdezz rá!


Mondjuk miért nem ér meg évi X összeget ez neked???

okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A háznak van biztosítása, ez tuti. Meg kell kérdezni, hogy mekkora értékig. Ha ez fedezi a lakás árát, akkor nem kell kiegészítő biztosítás. Ha nem fedezi teljesen, akkor ugyanannál a biztosítónál köss kiegészítő biztosítást, mint ahol a háznak van a biztosítása.
okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

A ház biztosítása csak a közös tulajdonra van ill az abból eredő károkra.


Pl a társasház biztosítója fizet, ha a közös vízcső elreped és elázik a fürdőd, de ha a fürdőkádad lefolyója eláztatja az alattad lakót, akkor fizethetsz zsebből

okt. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
#5 nem így van. Sokféle ház van, sokféle biztosítással.
okt. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Lakáshitel esetben kelleni fog saját biztosítás, amire zálogjogosultként fel kell vezetni a bankot.
okt. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

"#5 nem így van. Sokféle ház van, sokféle biztosítással."


Pontosítanék: Nem feltétlenül így van. A társasház lakóközössége dönti el, hogy egyáltalán köt biztosítást az épületre, vagy sem, ha igen, akkor milyen jellegűt. Általában a társasházak nem rendelkeznek akkora pénztömeggel, hogy a közös tulajdonon kívül bármi másra is kiterjedjen a társasház biztosítása.

Nálunk is pár éve van csak a társasháznak biztosítása az épületre, előtte nem volt, és kizárólag a "közös" tulajdonra, mivel a vezetékek elavultak, és a következő 10 évben várható a robbanás csőtörés, egyéb káresemények miatt.

Külön van biztosítása (egyezsége) a távhőszolgáltatóval, hogy bizonyos havi díj fejében rögtön ugranak (radiátor lyukadás) és nem kell a lakónak ezért külön fizetnie. Eddig ez sem volt...

okt. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

8as, 2 panellakásban vagyok tulajdonos, az egyiket teljes körűen biztosították (újjáépítési értékig), a biztosítást a közös költségből rendezik. Ami amúgy kevesebb mint a másik lakásé. A masik lakást egy bizonyos összeghatárig biztosították, amire rá kell fizetni, hogy elérje a lakás aktuális értékét. Ebben a lakásban, mikor eláztatott a szomszéd, a tarsasház biztosításának a terhére lettem kártalanítva.

Szoval egyik lakás sem csak a közös tulajdonra van biztosítva.

okt. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy évi 10 ezret kell ráfizetnem,kérdező, szóval nem nagy összegekről beszélünk.
okt. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!