KGFB nem fizetés?

Figyelt kérdés
Szép napot! Kb 3 hétig volt egy második autóm (munka miatt vettem), megkötöttem rá a kötelezőt, ám nem fizettem be amiről a mai napon értesítettek. Az autót már 1 hónapja eladtam, 23 ezer forintot akarnak kifizettetni, azt írják ha 30 napon belül nem érkezik be, követelésüket polgári peres úton érvényesítik. Lehet ebben igazság, vagy hagyjam és ne fizessem be?

szept. 10. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Hagyjad csak, benzinnel megy, nem biztosítással, meg amúgy is eladtad már, nem?
szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, eladtam. Teljesen kiment a fejemből hogy csak megkötöttem, nem fizettem be. Most számoltam ki, 19 napig volt nálam az autó, nem hinném hogy egy világszínvonalú biztosítótársaság majd 23 ezer forintokon fog pereskedni😅
szept. 10. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem 23Ft lesz majd a vége, hanem akár több100e is mint fedezetlenségi díj meg az elmaradt tartozás.

Majd pisloghatsz.

Az első hozzászóló vélhetően irónikus volt.


Be kellene fizetni a díjat még mielőtt felmondják a szerződést és jól padlóba csapódsz.

Aztán lejelenteni szerződéssel együtt nekik, hogy eladtad a kocsit és visszaigényelni időarányosan a díjat.

Ez lenne a megfelelő nyugis út.


Helyette rajoskodhatsz, aztán majd pisloghatsz amikor a többszörösét fogják visszakövetelni. (jah ezt már írtam).

szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
ennyike
szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

+23 ezer forint

+9 ezer forint késedelmi kamat

+150 ezer forint közjegyzői munkadíj

+500 ezer forint perköltség (drága az ügyvédjük)

+150 ezer forint végrehajtói díj


Minek befizetni a 23 ezret? 😅

szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jut eszébe valakinek az, hogy egy kötelező biztosítás nemfizetése nem jár következményekkel? Már vagy legalább 20 éve bevezették a fedezetlenségi díjat (nem a biztosítótársaság, hanem a kormány!, jogszabályban...). Előtte még el lehetett sumákolni az ilyesmit, de azóta nagyon komolyan veszik.
szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítónak jelezted, hogy eladtad az autót? Honnan kellene egyébként tudniuk? Érthető módon kérik a díjat.


Fizesd be, és jelezd, hogy eladtad az autód (érvényes adás-vételi szerződés kell).

A biztosító ki fogja számolni a 19 napra esedékes díjat, a fennmaradó részt pedig visszautalja.


A díjat be kell fizetni. Ennek evidensnek kellene lennie. Sokkal rosszabbul jársz, ha nem fizeted be (ahogy többen jelezték is).

szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!