Mi értelme biztosítást kötni egy házra?
Nagymamámék házában megsüllyedt és kilyukadt a tető a konyhában, esőzéskor ömlik be a víz. A biztosító nem fizet, mondván, hogy az a tető eleve nem volt jó állapotban (amikor 10 éve megkötötték a biztosítást).
A főbérlőmnél, ahol most lakok, a falon repedezik a vakolat, a biztosító nem fizet, mondván, hogy ez csak esztétikai hiba.
A nyári árvíz idején a biztosítók azért nem fizettek a károsultaknak, mert az természeti katasztrófa volt, azért nem jár pénz.
Az iszapkatasztrófa károsultjainak azért nem fizet a biztosító, mert üzemi katasztrófa esetén nem jár pénz.
Szia!!
Ez mind egy biztosítás megkötésénél dől el.
Vannak bizonyos biztosítások, ahol havonta az ember kifizet pár száz ft-ot... De ennél a pár száz ft-os biztosításnál is ki van kötve, h mire szól.
Írtad az árvízkárosultakat is. Vannak olyan biztosítások, melyik fizetnek a villám becsapása, az jégeső, az árvíz és egyebek után, de ezt külön kiemelik pontokban, h igen fizetünk a kárért.
Pl: nálunk mostanában a tömbház oldalán leszakadt a vakolat.
Ha munkaköltséget nem is,d e legalább anyagköltséget állhatták volna. DE ez kivitelezési hiba volt. Bocsánat a kifejezésért, de a legszarabb vakolattal dolgoztak ezen a házon.
Ha pl a természeti csapásokra nem kap az ember biztosítást, a tömbház tetőterében lakik, s a jégeső kiviszi az ablakot, mondhatod azt, hogy festés közben nekidőlt a létra. Most nem tudom pontosan, hogy 20- vagy 25 e ft-alatt nem jönnek ki ellenőrizni, hanem a biztosító cégnél ki is fizetik. ha több akkor persze kiküldenek egy abban a szakmában dolgozó kárfelmérőt s megállapítja a kár értékét stb.
Azért mert csak arra fizetnek amire kötöd. És a magyar ember nem nézi meg hogy mire köti, csak azt mondja a legolcsóbbat akarja. A legolcsóbban meg alig van benne valami.
Ha pl. tűzkárra kötöd csak akkor fog fizetni ha tűz volt, akkor nem ha beázás (ezért csak akkor fizet árvízre, ha kötöttél árvízre is)
Az iszappal az a helyzet, hogy az se nem tűz, se nem jég, se nem víz, szóval nem olyan amire az emberek kötnek.
Ha hagyod hogy összedőljön a ház és nem tartod karban akkor hiába van rá biztosításod nem fog fizetni, mert nem az eső miatt ázott be, hanem mert nem volt teteje.
Szóval meg kell nézni mire kötöd a biztosítást, és akkor van értelme, mert fizetsz kb. 30 ezer Ft-ot egy évben és amikor a szomszéd bácsi felgyújtja magát akkor a te kiégett lakásod árát is kifizetik és nem maradsz ott semmi nélkül.
Normális szerződést kell kötni és kész. Minden szerződésben le van írva, mikor fizetnem és mikor nem. Van x féle szerződés. Neked meg el kell olvasnod őket és el kell döntened, hogy melyiket akarod megkötni.
Persze, hogy csodálkozik, aki még azzal sincs tisztában, hogy a biztosításoknak különböző fajtái vannak. És igen, magasabb a díja annak, ami több mindenre jűr.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!