Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tényleg így van a biztosítóknál?

Tényleg így van a biztosítóknál?

Figyelt kérdés

Édesanyámnál villámlást követően lekapcsolódott a villanyóra. Mikor visszakapcsolta, utána nem működött a tévé, a magnó és a villanybojler. Bejelentette a biztosítónál, kiment valami szakértő, aki azt mondta, hogy csak akkor fizetnek, ha számlaképes tévé-, illetve vízvezeték szerelő írásbeli véleményt ad arról, hogy működésképtelen lettek ezek a dolgok. Ráadásul csak a kár 14%-át fizetnék ki..

létezik ilyen?

miért kell még szerelőkhöz futkosni, fizetni azoknak is?

miért nem tudja ezt a biztosító megoldani? nincs kárszakértőjük?


2010. aug. 16. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ő szakértőjük nem specializálódik külön tv-re vagy minden egyes háztartási gépre. én is jártam így: számítógépet számítógépeshez, tévét tévészerelőhöz vittem. Adják a szakértői véleményt, ha nem gazdaságos a javítása, vagy adják az árajánlatot, ha javítható. A szak.véleményt szintén fizeti a biztosító. Mondjuk, a 14%-ot nem értem...az viszont jogos, hogy az 5 éve 40 ezerért vett tévémre nem fogja kifizetni azt az árat,mikor most megvehetem ugyanazt a tévét, használtan kb. 10 ezerért. Valami ilyesmi lehet a 14%-ukkal, nem?
2010. aug. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A biztositók nem azért vannak, hogy neked fizessenek, ezért nem is csinálnak ilyeneket.

Azokat azért hozták létre, hogy elszedjék a hiszékeny emberek pénzét.


Mondjuk ebben az esetben én sem fizetnék. Ők sem hülyék Ha néha tönkre is megy valami egy áramingadozás esetén, az biztosan nem egyszerre három dolog lesz.

2010. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell vihar esetén minden elektromos készüléket áramtalanítani! Akkor is,ha van villámhárító a házon! A Biztosítók minden alkalmat kihasználnak,hogy ne kelljen fizetniük!
2010. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elsőnek: megnéztem a papírt, a 14% tényleg a tv mellé van írva. nem tudom mit vesznek alapul, gondolom a jelenlegi készülékének az új árát?


másodiknak: válaszod első fele, igaz, de a másodikkal nem igazán értek egyet. nem áramingadozás volt, hanem a villámlás miatt levágódott a villanyóra..


harmadiknak: hát igen...:(

2010. aug. 17. 10:37
 5/6 laller13 válasza:

A szakértői papírt tényleg azért kérik, mert nem értenek hozzá. Az, hogy 14% az azért van mert sajnálatos módon olyan lakásbiztosítást kötöttél, amiben avultatnak, tehát nem újbeszerzési értéken térítenek, de lehet, hogy még önrészt is felszámítottak....:(

Ettől olyan olcsó sok biztosító lakásbiztosítása...

2010. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem fizettek, sőt a többszörösét is!


Rossz a lakásbiztid!!!


Csak annyi kell, hogy elviszed a szervizbe, megjavítják és a számlára ráírják, hogy villámcsapás okozta kár és fizetnek!!

2010. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!