Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mitől lesz olcsóbb a kötelező...

Mitől lesz olcsóbb a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mitől lesz olcsóbb a kötelező biztosítás.

Jelenleg B2es bónusz fokozatban vagyok, megkaptam a 2021-re vonatkozó biztosítási információkat, de a bizti nem lett olcsóbb...

Balesetet nem okoztam, és semmi olyat, ami befolyásolná a díj növekedést.

Ehhez képest a díj, amit 2021-re kihoztak drágább, mint az idei.


Igen tudom, hogy ha ők vonják a számláról olcsóbb, ha éves díjba fizetem be, ha más biztosításokkal is összekötöm stb. Ez így is van, de nekem korábban azt mondték, hogy évről évre a bónusz növekedéssel csökken a díj.

De sajnos nem, tippeket tudtok adni?


Köszi



2021. jan. 2. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én minden évben felhívom őket és megkérdezem ugyanezt, eddig még mindig kijött a végén olcsóbbra, de persze 5-600 forinttal mindig drágább, mintha újrakötném ugyanott
2021. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha biztosítót váltasz.


Nekem amúgy a nullás és a B2 között kereken 200ft különbség volt. Éves díjban, egyben fizetve.


Meg az autó kora rengeteget számít. A 15 éves 1.4esem éves díja 70 volt, az új 1.0mé 38 ezer.

2021. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

„nekem korábban azt mondték, hogy évről évre a bónusz növekedéssel csökken a díj.”

Akik mondták, azoktól kérdezd meg, hogy mi alapján mondták ezt, mikor a kettő közt nincs közvetlen összefüggés.

A bonus-malus fokozat csak egy, beszámított elem, jónéhányból. Például, lehet, hogy a magasabb fokozatba lépés 5%-kal csökkenti a fizetendő díjat, miközben más tényezők összesen 29%-kal növelik.


Egy példa, nézd meg a Groupama Biztosító Zrt. 2021. január 1-től 2021. február 28-ig érvényes díjtarifáját, hogy milyen részletességgel mi mindent vesznek figyelembe: [link] Érdemes legörgetned, hogy elcsodálkozz. Hát, messze-messze nem csak a bonus-malus, amivel számolnak.


Vagy, érdemes kitöltened alkuszok kalkulátorait, hogy hányféle adatot kérdeznek a díjmeghatározáshoz:

[link] ,

[link] ,

[link] stb.

A végén, díj szerint növekvő sorrendben, fizetendő díjakkal felsorolja a biztosítókat.

Végigcsinálhatod, ha nem kívánsz biztosítást kötni, nem kattintasz rá.

De, érdemes is megcsinálni, hogy lásd, van-e olcsóbb ajánlat, mint a jelenlegi biztosítódé; ha van, akkor a jelenlegit legalább 30 nappal az évforduló előtt az évfordulóra felmondhatod, és folytatólagos kezdőnappal köthetsz újat az olcsóbb díjúnál.

2021. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!