Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megszüntették a szerződésem...

Megszüntették a szerződésem díj nem fizetésre hivatkozva. Jogos ez ebben a formában?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy levelet benne 11ezer forinttal hogy megszüntették a szerződésem.

Pontosan a 60.nap befizettem a 3 havi díjat. ( véletlen egybe esés elfeledkeztem hogy pont ez az utolsó nap nem számoltam a napokat elvoltam havazva,de a lényeg hogy befizettem. A befizetést igazoló szelvényem is megvan. )

Jogos ez így? Végülis nem csúsztam. De ha igen ez igy akkor miért csak 11ezer forintott kaptam vissza?!

Hétfőn természetesen bemegyek.


2020. ápr. 30. 18:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Pontosan 17.en szüntették meg amikor pont befizettem és pont a 60.nap.
2020. ápr. 30. 18:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Na, ebből megtudunk mindent, főleg hogy milyen biztosítás. Ja nem.


Amúgy ha az van írva hogy 60. nap után törlik, akkor törlik. Főleg ha GFB, ahol kötelező is. És hiába fizetted be, a könyvelés a lényeg, ami utalásnál is 2 nap. Ergo befizetésnapon már ment a törlő. A 11 ezer forintot se értem, valszeg az az időszakra szóló részfizetés. Pl ha éves díjfizetés van mondjuk 50 ezer, és van befizetve 11 ezer, akkor nem lesz még díjrendezett.

2020. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Már jó ideje nem a pénz befizetésének a napja számít, hanem a beérkezésének a napja. Ha jól értem, akkor csekken fizetted be, aminek az átfutási ideje néhány nap. Azaz ha az utolsó rendelkezésedre álló napon fizetted be, akkor az már csak utána ért a szolgáltatóhoz. Ez esetben tehát jogosan mondta fel a szerződést díjnemfizetésre hivatkozva.
2020. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ertem. Koszonom. Viszont akkor ebben az esetben 35 ezret kellett vissza utalniuk nem csak 11ezret.

Amugy posta biztosito.

2020. ápr. 30. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, mert 60 napig volt fedezet, ergo azt levonták.
2020. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! 😊
2020. ápr. 30. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Pont, hogy nem, mivel ha díjnemfizetéssel megszűnik a biztosításod akkor arra a 60 napra fedezetlenségi díjat számolnak fel ami teljesítménytől függ, de egy átlag autóra 600-700 forint naponta. Az 36-42e forint lehet. Így kijön a matek?


ui.: gyorsan köss egy új biztosítást, mert a fedezetlenségi díj ketyeg minden nap!

2020. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olcsó mondjuk nem lesz az új biztosítás.
2020. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a net számlája 10 nappal a befizetési határidő után jött meg, kikötötték a netem pedig 2 havi túlfizetésben voltam, 1 telefonhívás és ismét volt netem, de leszámláztak a visszakapcsolásra 5000-et.
2020. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pont, hogy nem, mivel ha díjnemfizetéssel megszűnik a biztosításod akkor arra a 60 napra fedezetlenségi díjat számolnak fel ami teljesítménytől függ"


Ne írjunk butaságokat. A 60 napos türelmi időszakban fennáll a biztosító kockázatvállalása! Csak utána ketyeg a mabisz díj. Forrás: biztosítónál dolgozom és százakat kötöttem már.

2020. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!