Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ma már minden életbiztosítás...

Ma már minden életbiztosítás megkötésénél alap, hogy lekérik az egész OEP-betegéletutat, hogy kinek milyen diagnózisai vannak?

Figyelt kérdés

már kettővel beszéltem, és nekik alap állítólag, és akkor annak függvényében állnak szóba egyáltalán az ügyféllel vagy sem.


Na most ez mind szép és jó, de pl nekem tele van hamis adatokkal, még ügy is volt belőle h a nevemre egy rakat receptet, ambuláns lapot, stb hamisítottak, azaz olyan gyógyszerek és diagnózisok szerepelnek, amik nincsenek, sosem voltak (de még pl olyan időszakról is van zárójelentés, amikor külföldön voltam ... azaz no comment).


Most ilyenkor mi a helyzet?


Vagy tudtok olyan biztosítót, ahol nem kérik le, és anélkül is kötnek?


(és akkor azzal nyugtatnak, h higgyem el, mindenkinek vannak hamis adatok a betegéletútjában, szal ne aggódjak, na de köszönöm, ez nekem nem vigasz, ha egyszer emiatt nem tudok biztosítást kötni, vagy ha tudok is, de pl majd kifizetésnél kötözködnek ...)



2019. dec. 25. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hamis adatok vannak rólad, azt a NEAK felé jelentsd. Vagy ez szerinted normális?
2019. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

az a baj h igen, ebben az országban ez normális.


volt már h jelentettem, fantasztikusan "kivizsgálták" és közölték, h márpedig a vizsgálat megtörtént (amiről bebizonyítottam h ott se lehettem mert külföldön voltam)


közben a kórház igazgatójával is beszéltem h álljanak már le a hamisítgatásokkal, erre a válasz: ne legyek már ilyen kötözködős, sajnos rá vannak erre kényszerülve a kórházak, szakrendelések, mert különben nem tudnák fenntartani még az adott szakrendelőt se. és különben is miért zavar engem, hát se kutya se nézi....


ennyi.

most akkor ezek után mit tegyek még?

2019. dec. 26. 00:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A biztosító a te egészségügyi nyilatkozatodból indul ki, esetleg orvosi vizsgálatot is kér (ebben nagy eltérések vannak). Ha indokolt, tőled kér leleteket, de az OEP nyilvántartást nem látja.
2019. dec. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító nem látja az OEP nyilvántartást. Legalábbis szerződés koteskor nem vizsgálja.


Viszont ezt nem hagynám. Történik veled valami akkir majd hamis adatok alapján jól elkezelnek??

2019. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
valóban az fontosabb hogy rakjad tisztába ezeket, ne a biztosítóval foglalkozz addig. Az nem kér le mindent, csak ami már regisztrálva van valahogy, én üzletkötő vagyok de én is látom hogy automatikusan BNO kódokat rak a kötés után az ügyfélhez a rendszer.
2019. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én eddig ahéánnyal beszéltem,mindegyik azzal akarta kezdeni, h írjak alá egy nyilatkozatot, melyben felhatalmazom őket, hogy lekérjék a teljes betegéletutat, azaz igen, az összes diagnózist, kezelést.


rendben van h nem kéne ennyiben hagyni, na de most őszintén, mit tegyek? menjek bíróságra? ugye nyilván az vicc magyar körülmények között. ha van egy NEAK-kivizsgálási jegyzőkönyv, mely szerint "minden rendben, és a panaszom megalapozatlan", hiába vannak a tények, vajon egy magyar bíróság fog a NEAK ellen dönteni?

és még nekem menjen rá egy csomó pénzem meg időm?


szal persze h nincs ez rendben, de valaki ajánljon már vmit akkor lécci, mert ez így teljes dili. és láthatóan baromira nem fogják fel a súlyát a hamisítgatásaiknak. ők csak a pénzt látják benne, ennyi.


szóval valami ötlet? nekem már nincs ...

2019. dec. 26. 10:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Van olyan biztosító, aki nem kéri ezt. Max a háziorvossal kel kitöltetni egy formanyomtatvány, amennyiben adott módozatot választ.
2020. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát nézd, az épp elég.

a háziorvos ugyanúgy szembesül az EESZT összes hamisítványával, azaz ott vagyok, ahol a part szakad.


most őszintén, mondjam azt neki h "jaj azokat ne vegye komolyan, az X, Y Z stb stb papírok, diagnózisok hülyeségek"? vagy hogy? :(


nagyon úgy tűnik nekem h ördögi kör, és nincs megoldás.

2020. jan. 5. 12:16
 9/12 anonim ***** válasza:
A háziorvos azokra a kérdésekre válaszol, amik azon a formanyomtatványon vannak, függetlenül attól, hogy mit lát, mit tud.
2020. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké köszi de és meg tudod mondani, melyik aza biztosító, amelyik megelégszik a háziorvosi papírral? eddig nem találtam ilyet...
2020. jan. 16. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!