Miért nem kamatozik az emberek pénze a bankokban? Miért élnek vissza a bankok azzal hogy az embereknek ott kell tartaniuk a pénzüket?
Kedves kérdező!
Az megvan, hogy a jegybanki alapkamatot nem a kereskedelmi bankok határozzák meg, hanem a Magyar Nemzeti Bank, közvetve a pénzügyminiszter.
2016. május 25 óta 0,90%, azaz kevesebb, mint egy százalék. Ehhez igazodnak a kereskedelmi bankok. Na ezért van az, hogy a bankba tett pénzed szinte semmit sem kamatozik.
Ha tanultál volna makroökonómiát, akkor más lenne a véleményed a bankokról. Az állam az alacsony kamatokkal arra ösztönzi az embereket, hogy a pénzüket inkább befektessék, mint a bankban tartsák (gazdaságélénkítő hatása van ennek). A kamatadó nem a banké hanem az államé. A csoportos banki beszedés költségeit nem Te fizeted.
Amiért szidhatod a bankokat az a számlavezetési díj, kártyadíj és az átutalási díj. Ezek költségét jó bankválasztással és számlacsomaggal minimalizálni tudod.
"Nagyon sok embernek nagyon alacsony a fizetése ezt tudjuk.És nem elég,hogy alig tudnak kijönni abból a kis pénzből,még a bankok is levonnak belőle."
Most ezt meg lehet közelíteni arról az oldalról hogy a legtöbb munkahelyen átutalásos fizetés van, így az emberek rá vannak kényszerülve arra hogy a bank szolgáltatását igénybe vegyék. Aminek nyilván vannak díjai.
Na most ha valaki tömegközlekedéssel jár be dolgozni, mert úgy tud eljutni a munkájába, akkor rohadjon meg a tömegközlekedés, hogy miért nincs ingyen?
@11:39
A szitu változatlan. Ha mondjuk a munkahely csak tömegközlekedéssel/autóval megközelíthető, de nincs olyan messze hogy adjanak rá támogatást, akkor rohadjon meg a tömegközlekedés/benzinkút hogy nincs ingyen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!