Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez az adategyeztetés mindenkir...

Ez az adategyeztetés mindenkire vonatkozik? OTP junior számlám van, de semmilyen értesítőt nem kaptam, a hírekben hallottam erről 1x.

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már róla, de semmi értesítőt nem kaptam.
2019. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Majd 27-én kiderül, egyeztetned kellett volna, vagy nem.
2019. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A lakossági ügyfelek közül az adategyeztetési kötelezettség kizárólag azokat az ügyfeleket érinti, akik ún. kiemelt közszereplőnek minősülnek, valamint akik az elmúlt két évben inaktívak voltak, azaz nem adtak fizetési megbízást számlájukon és adatot sem egyeztettek a fiókban. Az érintett ügyfelek levélben és OTPdirekt internetbank üzenetben kapnak tájékoztatást a pontos teendőikről. Aki azonban nem kap június folyamán értesítést, annak nincs teendője."


[link]

2019. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 2017. 06. 26-át követően nyitottad a számlád akkor biztosan nem kell.

Akkor sem ha azóta voltál bankfiókban és új okmányaid lettek amit beregisztráltak. Vagy ha bármi más miatt fiókban jártál és elvégezték az átvilágítást. Ez utóbbi esetben kérdés, hogy emlékszel-e vajon rá.


Ha a fentiek alapján még mindig nem vagy biztos benne, hogy rád vonatkozik-e, ugorj be egy fiókba. OTP fiók mindenütt van, annyi időt biztos tudsz rá szánni.

2019. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

OTP-s vagyok. Nem kaptam semmiféle jelzést, hogy egyeztessek. Tavaly télen voltam hitelt felvenni.

bementem 2 hete. Simán megcsinálták az egyeztetést. Aminek az volt a lényege, nyilatkoznom kellett, kiemelt közéleti személy vagyok-e, vagy a családomban van-e ilyen személy.

Az egész egyeztetés erre a két kérdése lett kitalálva.

2019. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez. Nyilatkozni hogy nem vagyok közszereplő és nem adózok Amerikában. Szerintem mindenkire vonatkozik akinek folyószámlája van. OTP.
2019. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2017. előtt már megvolt a számlám, mégsem kaptam még semmi üzenetet se netbankon se telón hogy egyeztetni kéne. de azóta semmi frissítést nem csináltam csak majdnem napui szinten van pénzmozgás mert kártyával fizetek boltban. anyáéknak meg már réges rég megvan, csak papíralapú dolgokat kapnak, de nekik sem jött semmi. fogalmam sincs hogy akkor most mennem kéne vagy sem, azt mondják ő k holnap elmennek, szerintem megyek velük. ma volt rokonunk de azt mondta tömegnyomor volt itt a kisvárosi otp-ben, előre félek
2019. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, a média befosatta az embereket, hogy jön az apokalipszis, de a legtöbb embernek nem kell bemennie, illetve jelzett volna a bank, ha be kéne menned.
2019. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki bizonytalan inkább ugorjon be egy fiókba. OTP-ből rengeteg van.

Én biztos ezt tenném, ha bizonytalan lennék.

2019. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!