Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy mozgáskorlátozott...

Ha egy mozgáskorlátozott személy nem tud bemenni a bankhoz átvilágításra, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A lánya vagyok, én intézek helyette mindent.

3 éve ki sem tette a lábát a házból - mert nem tudja.

Agyvérzése volt, a wc-ig el tud menni, de távolabb nem.

Viszont annak idején nem kaptunk papírt arról, hogy mozgássérült vagy mozgáskorlátozott lenne, hiszen segédeszközzel tud menni 5 métert. Igaz, azt is 10 perc alatt, de a bankot ez biztosan nem fogja érdekelni.

Amúgy itt nálunk nincs is, a megyeszékhelyre kéne menni, ami esélytelen.


Eddig online mindent el tudtam intézni, de most az adott bank személyes megjelenést kér.

Úgy tudom, minden bank maga dönti el, hogy mely ügyfélkörnél végzi el ezt az azonosítást.

Van, ahol egyáltalán nem kell megcsinálni, az én bankom ilyen.

Máshol elég lefénymásolva vagy beszkennelve beküldeni az igazolványt.

De a takarékszövetkezet, amiről most szó van, csak személyes lehetőséget ír.

Ha esetleg lenne valakinek valami kézzelfogható segítsége, örülnék neki.


2019. jún. 16. 17:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10.-nek.


Mert több Takarék van. És ezeknél is eltér cégenként a dolog. :(

2019. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Voltam bent.

Rugalmasak voltak, ebből is látszik, hogy vicc az egész adategyeztetés.

Vittem a beteg iratait meg a sajátjaimat is. Az enyémbe bele sem nétek. Az övét lefénymásolták, nyomtak rá egy pecsétet, hogy hiteles másolat.

Ha ilyesmit kommunikáltak volna, mint más bank, hogy be lehet küldeni online vagy lefénymásolva, akkor nem ijedtem volna meg, de ők kifejezetten csak személyesen fogadták el - mármint a honlapjuk szerint.

Aztán kiderült, hogy mégse.

Gyakorlatilag a szomszéd vagy egy irat-tolvaj is lehettem volna, senkit nem érdekelt.

Szerintem ez az egész nekik is nyűg, és gyorsan megcsinálták, hogy túl legyenek rajta.

2019. jún. 24. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!