Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy mozgáskorlátozott...

Ha egy mozgáskorlátozott személy nem tud bemenni a bankhoz átvilágításra, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A lánya vagyok, én intézek helyette mindent.

3 éve ki sem tette a lábát a házból - mert nem tudja.

Agyvérzése volt, a wc-ig el tud menni, de távolabb nem.

Viszont annak idején nem kaptunk papírt arról, hogy mozgássérült vagy mozgáskorlátozott lenne, hiszen segédeszközzel tud menni 5 métert. Igaz, azt is 10 perc alatt, de a bankot ez biztosan nem fogja érdekelni.

Amúgy itt nálunk nincs is, a megyeszékhelyre kéne menni, ami esélytelen.


Eddig online mindent el tudtam intézni, de most az adott bank személyes megjelenést kér.

Úgy tudom, minden bank maga dönti el, hogy mely ügyfélkörnél végzi el ezt az azonosítást.

Van, ahol egyáltalán nem kell megcsinálni, az én bankom ilyen.

Máshol elég lefénymásolva vagy beszkennelve beküldeni az igazolványt.

De a takarékszövetkezet, amiről most szó van, csak személyes lehetőséget ír.

Ha esetleg lenne valakinek valami kézzelfogható segítsége, örülnék neki.


2019. jún. 16. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg bankonként eltérő a dolog.


TALÁN (De erről kérdezd meg őket!)elfogadnak közjegyzői meghatalmazást részedre. Más kérdés, hogy van-e ismerős közjegyző, mert másképp, kiszállással,...elkér vagy 70-80-at!

2019. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
És ugye, ha fizetni kell közjegyzőt, akkor lehet, hogy olcsóbb TAXI-t hívni, és azzal elmennetek személyesen a bankba.
2019. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb helyen levélben is lehet küldeni az okmányok fénymásolatát vagy emailben szkennelve. Hívd fel a bankot, van rá lehetőség anélkül, hogy be kelljen menni.
2019. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én bemegyek holnap, mert a megyeszékhelyen dolgozom.

Megkérdezem, csak gondoltam, hátha volt más is hasonló helyzetben, aki már elintézte.


Fura, hogy máshol elég szkennelve, itt meg kifejezetten személyest kérnek, de hátha...

A honlapon egyből felugró ablak van, h be kell fáradni. Nincs megcsillagozva, hogy be lehetne küldeni, vagy ilyesmi.


Taxi is több tízezer lenne, kis faluban lakunk, nem csak a város külterületén.

2019. jún. 16. 18:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki majd később idetéved, és érdekli, megírhatom, mi volt.
2019. jún. 16. 18:19
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

A beszkennelt iratokkal az LEHET a gond, hogy nem közjegyző csinálta és hitelesítette.

A képszerkesztők korában, bárki csinál egy kamut.

Ezért nem fogadja el mindegyik pénzintézet.


Ismerős hasonló cipőben jár, ő hagyja veszni a nagymama kártyáját, és már írt a nyugdíjintézetnek, hogy a posta hozza a pénzt. Gondolom nektek sem kell a kártya, ha ő úgysem használja a betegsége miatt.

2019. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kártyája évek óta nincs, de minden hónapban érkezik rá egy összeg.

Nem a nyugdíj, az eleve az én számlámra jön.

Hanem egy sok évvel ezelőtti kölcsön összege, amire az adós havi 20 ezret utal. Az adóssal már nem tartjuk a kapcsolatot, a tartozásról volt ügyvédi papír, akkor lett megadva ez a számlaszám. Szóval ezt sem tudjuk módosítani, 2 éve megpróbáltam elérni az ügyvédet, hogy módosítsunk az okiraton, de ő már ilyen kis dolgokkal nem foglalkozik.

Még hátravan kb 2 év a tartozásból, azaz kb fél millió ft. Nem szívesen hagynánk veszni, mert havonta nem sk pénz, mégis összességében azért nem kevés.

2019. jún. 16. 20:06
 8/12 A kérdező kommentje:

Való iagz, hogy a szkennelt iratokat lehet manipulálni, mégis a nagy bankoknak ez elég, csak ez a kis takszöv döntött máshogy.

Nem is értem, annyira komolytalan a dolog, ha pénzt mosol, vagy terrorizmust támogatsz, akkor nem ez az azonosítás fog bármiben is meggátolni.

2019. jún. 16. 20:07
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

A bankok döntik el, hogy milyen azonosítást fogadnak el, de ha pl. videohívás útján nem lehet, azért a személyes megjelenés mellett legalább egy-két egyéb opció szokott lenni.


Netbankja nincs édesanyádnak?


Melyik takarék ez amúgy?



A te számlavezető bankod azért nem kért be újra azonosítást tőled, mert az elmúlt két évben amikor fiókban jártál az ottani munkatárs elvégezte magától.

2019. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is Takarékszövetkezetes vagyok, és levélben értesítettek, hogy van ilyen kötelezettségem, de küldtek nyomtatványt is arra az esetre, ha személyesen nem tudom megoldani. Kitöltöttem a nyilatkozatot, fénymásolt irataim mellékeltem, aztán postán adtam fel...


Nem értem, hogy nálatok ez miért nem működik?

2019. jún. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!