Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most így akkor újra vehetek...

Most így akkor újra vehetek fel hittelt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, feltelezuk hogy van banki tartozasom ami behajtonal van. Azt vettem észre ha új személyi igazolványt és lakcim kártyát csináltatok aminek más a száma akkor újra vehetnek fel hittelt? És ha anyukám megváltoztatása a nevét és nekem is más a nevem és ez szerepel az új kártyámon akkor tiszta leszek?
2019. ápr. 12. 14:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Anyukámnak volt tartozása egyik szolgáltatónal. Azonban az új személyi ebbe más a szám illetve mivel elvalltak apámmal így a neve is a gyermekkori. És mégis kötnek neki ennél a szolgáltatónal.
2019. ápr. 12. 14:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy vehetsz...
2019. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
egy közműszolgáltató lehet, hogy köt új szerződést, nekik talán annyira nem szofisztikált a rendszerük. De a banki KHR-ben biztos hogy megtalálják rossz a adósként attól, hogy változott a személyi igazolványod (vagy esetleg a neved is).
2019. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Édesanyád SZÜLETÉSI nevét hogyan változtatod meg? Ahhoz már a nyilvántartó adatbázis feltörésére lenne szükség.
2019. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megvaltoztathatod a neved.
2019. ápr. 12. 17:48
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igen, megváltoztathatod az AKTUÁLIS nevedet. De nem változtathatod meg a SZÜLETÉSI (korábban: leánykori) nevedet.
2019. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, de igen, megváltoztathatod, én megtettem.


kérdező: teljesen mindegy, hogy kinek a nevét változtatjátok meg (születési név megváltoztatása esetén még új anyakönyvet is kapsz, ahol a papíron nyoma sincs (!) az eredeti nevednek (egyébként én is meglepődtem ezen, nagyon bizarr volt látni, hogy anyja neve (csak példa): Kovácsné született Szabó Klára, apja neve: Kovács József, és a gyerek születési neve (szintén csak példa): Balogh Tamás ), azért folytonossága van a dolgoknak és mindig össze fognak tudni kötni az előző neveddel (nekem elmondták, hogy az anyakönyvi kivonaton nem látszik, de a központi rendszerben, elektronikusan benne van az igazi eredeti név).

én nem pénzügyi, hanem személyes okokból változtattam meg a vezetéknevem, mert a lényeg, hogy:

nem tudsz elbújni, úgyis rájönnek, hogy ki vagy, és ha jelenleg van behajtónál hiteled, akkor esélytelen, hogy újabb hitelt kapsz.

2019. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!