A személyi kölcsönök / gyorskölcsönök / áruhitelek esetében miert nincs olyan szigorú szabályozás kint peldaul a lakáshitelek esetében?
A legtöbben mégis kisebb kölcsönök miatt kerülnek adósságspirálba. Raadasul a lakáshitelek fix törlesztésűek es 10-20 ev alatt bármi történhet, ellenben 1-2 ev alatt ennek kisebb a kockázata.
Laikusként kerdezem csak. De az is erdekel miert néznek 10bol 9szer hülyének amikor elutasítom a hitel lehetőséget. Hogy miert nem kell nekem hitelkártya, hogy de mosógépet is tudok vele venni stb.
Van szigorú szabályozás, ugyanúgy nem lehet akármekkora törlesztőket bevállalni személyi kölcsönök esetében sem, mint lakáshitelnél. Csak épp a bukós személyi kölcsönöket általában az alacsonyabb keresetűek veszik fel, és valami teljesen fölösleges baromságra (még rosszabb esetben a napi megélhetéshez/rezsihez), ráadásul nagyon sokan ezek közül a gyengébb képességű emberek közül kerülnek ki, így ők lesznek azok, akik előbb elveszítik a munkájukat, gyakorlatilag nem ismerik a tartalék fogalmát, így sokkal hamarabb kerülnek óriási adósságokban 1-1 kisebbnek számító hitellel is.
A hitelkártyáról nem is beszélve, amit egyébként lehet nagyon jól, nagyon okosan használni, és pénzt is kereshetsz vele (na nem sokat, de a saját fenntartását+évi pár(tíz)ezer forintot össze lehet vele kaparni. Persze sokan ezt is rosszul használják, és csodálkoznak, hogy már 8 éve fizetik a mosógépet, gyakorlatilag már az ára háromszorosát törlesztették, de még mindig tartoznak a mosógép árával...
Mert ezeknek sokkal magasabb a kamata, hiszen bele van számítva a nagyobb kockázat.
Ezért aztán a banknak kisebb probléma, ha néha elbukja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!