Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyha meghazasodunk de a...

Hogyha meghazasodunk de a paromnak van hitelkartyan hitele es o nem fizeti ki akkor halalakor engem terhel a hitele? Vagy egyebkent is engem terhelne hazassag nelkul is?

Figyelt kérdés
2019. márc. 24. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha meghalt, és nincs végrendelet, akkor a törvényes örökös fog örökölni mindent pluszt is, mínuszt is.

Ha a felesége vagy, akkor ez te leszel. Ha van gyereketek, akkor ő, akár házasok vagytok, akár nem.

2019. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Egy ilyen pasihoz minek mennél hozzá? Elég felelőtlen. Én nem akarnék egy felelőtlen ember felesége lenni.
2019. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Öröklés esetén van lehetőség visszautasítani a teljes örökséget, tehát a vagyont és a tartozásokat. Ha valaki csak tartozást örököl, célszerű visszautasítani. Ha van gyerek és visszautasítod, akkor a gyerek a következő örökös, de ha csak tartozás van, természetesen a gyerek sem örököl tartozást.


Ha nem vagytok házasok, akkor nem örökölsz semmit. Kivéve ha belefoglal a végrendeletébe. De akkor is vissza lehet utasítani, persze minden vagyonnal együtt.

2019. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Tudtommal már egy ideje a szülő is örököl, nem csak a házastárs/gyerek.


Második: te normális vagy?

Ne menjen senki hozzá olyanhoz, akinek hitele van?

Felelőtlen egy ember, akinek hitele van?

Gondolkozzál már el, de nagyon mélyen!

2019. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Mennyi a tartozása? Mert szerintem kisebb összeg esetén ha a két fél összedobja a keretet, ha egyedül nem megy, akkor tiszta lappal lehetne elindulni a közös életbe. Persze, csak ha megoldható. Mert hiába vagytok házasok, a párod hiteléhez semmi közöd, nem kötelességed belefizetni, még akkor sem, ha egy család vagytok.

Az az igazság, hogy ezeket jól át kell gondolni. Beszélj a pároddal, hogy fizesse minél előbb vissza. Ha látod rajta, hogy nem nagyon foglalkozik vele, elgondolkoznék, hogy akarok-e adóssággal a nyakunkon valakivel közös életet élni (mert hiába az övé, akkor is kiesés a törlesztőrészlet, és friss házasként minden forint jól jön).

Voltam ilyen helyzetben. A srácnak hitelkártya tartozása és személyi kölcsöne is volt. Összejöttünk és csak vagy 1 évvel később mondta el. Akkor beszéltem vele, hogy törlessze normálisan, legyen ez az elsődleges, amit befizet, mert ha közös életet tervezünk, hiába dolgozunk mindketten, minden forint számítani fog és kelleni fog, mire mindent elintézünk. Egy ideig szépen fizetgette is, aztán új telefont, új gépet akart, mondván, hogy a réginél már kapni jobbakat, és már egy csomót visszafizetett a tartozásból, és ő úgy gondolja, hogy megteheti. Nem bírtam lebeszélni róla. Persze az új dolgait is részletre vette, mert nem tudta egybe kifizetni, plusz legnagyobb teló előfizetői csomag korlátlan mobilnettel. 3 évet voltunk együtt, már az összeköltözést terveztük, de elegem lett. Így nem lehet elkezdeni egy közös életet, mérlegelni kell. Nem fogok azért gürizni, hogy más f#szságait én fizessem akár csak részben is, mert ezek nem szükséges hitelvásárlások voltak és elkerülhetőek lettek volna. Így, ilyen felfogású emberrel normális életet nem lehet tervezni. Mert ugyanígy fog élni ezek után is.

Persze az más dolog, ha muszáj volt felvenni azt a hitelkártyát.

2019. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
4-es: van hitele ÉS nem fizeti ki. az már elég felelőtlen.
2019. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

6-os: nem tudtad értelmezni!

HA megházasodnak és HA nem fizeti ki, és HA meghal.

Nincs szó arról, hogy tényleg nem fizetné, vagy hogy haldokolna.

Ez csak elméleti kérdés, re meg már tényként kezelted, hogy egy felelőtlen ember kb mindenki, akinek hitele van.

Hát ha még meg is hal... akkor milyen felelőtlen!

Mit képzel a sok bunkó, aki úgy mer elpatkolni, hogy nem fizetett vissza mindent? Felháborító!

2019. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!