Saw Gerrera kérdése:

A TakarékBank NetBankja hathavonta újíttatja meg a jelszót. Ez minden pénzintézetnél így van, vagy van ésszerűbb módszer is?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy a jelszónak bonyolultnak és hosszúnak kell lennie. Az utolsó három használt jelszó tiltott, tehát minimum 4 kell, és ha elfelejtetted, melyik az aktuális, simán kizár három kísérlet után. Szuper felhasználóbarát szolgáltatás. Szóval az érdekel, van-e olyan pénzintézet, ahol nem kell félévente, vagy gyakrabban a fiókba rohangásznom dummy jelszóért?
2019. febr. 20. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Hmmm szerintem egy ilyen funkciót ki lehet kapcsolni, hogy ilyen gyakran kelljen új jelszó.

Nem találsz valami ilyen beállítást? Vagy kérdezz rá telefonon!


Amúgy melyik takaréknál vagy?

2019. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Otp-nél évek óta ugyan az a jelszó + küld sms-ben kódot a belépéshez.
2019. febr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Dél takarékos vagyok és ugyanaz a jelszavam legalább fél éve. Előtte se kellett váltogatnom, évekig volt ugyanaz.
2019. febr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Cibnél mobiltoken vagy token van, szerintem a bankok nagy többségénél is
2019. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 A 3A takarék ügyfele vagyok. Nincs semmi egyéb bajom velük, ezt az egyet kivéve, hogy az Electra Internet Bank egy fos. Azt még nem is írtam le róluk, hogy hathavonta belső levélben figyelmeztet, hogy fix időpontig változtassam meg a jelszavamat. Ha nem léptem be, ezt nem látom soha. Ritkán szoktam belépni, mert elsősorban arra szolgál számomra, hogy ha külföldön vettem valamit, időben észrevegyem, ha le akarnak húzni.Szóval, ha nem léptem be, és nem módosítok időben, kizárnak. Ha módosítok, akkor van egy olyan szabály is, ami csak akkor kerül az ember szeme elé, amikor beírja az új (régi) jelszavát, hogy az utolsó három régi jelszót nem fogadja el. Kaptam már gutaütést ettől a baromságtól is. Szóval, ha az ember fia nem akar állandóan új jelszavakkal sz.rakodni, akkor egy karaktert változat. Én ezt tettem. De ha elfelejti az ember hónapok múltán, hogy melyik is az aktuális, akkor simán kizárják, mire az összest kipróbálná, mert három kísérlet, és mehetsz (telefonálhatsz) másnap a fiókba egy próbajelszóért. Szóval az én értelmezésemben ez nem más, mint pótlólagos biztonságot létrehozni a felhasználó kényelmetlensége árán. Másképpen más f.rkával verni a csalánt.

#1-nek még annyit, hogy semmilyen beállítás nincs, sőt a t.tű informatikus még azt a funkciót sem biztosítja, hogy a jelszavakat nem lehet láthatóvá tenni gépelés közben.

2019. febr. 21. 16:10
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyjából ezt is vártam. Ilyen felhasználóvegzáló bank szerintem nincs másik még kis hazánkban sem, pedig ez a korlátlan lehetetlenségek hazája.

Most várok még egy kicsit, és írok egy szép hosszú panaszlevelet az anyabanknak, a 3A-nak.

2019. febr. 21. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!