Pénz felvétel ATM?

Figyelt kérdés

Most, hogy közeleg a fizetés gondoltam megkérdezlek titeket.


Ugye havi 2x ingyen vesz fel pénzt az ember.


Az én bankfiókomnak 2 ATMje van az egész városunkban. Az amelyik hozzám közel van kb 1mmt ad ki a kártyából amit szorosan fog nagyon kevés ember használja mert kivehetetlen a kártya


A másik jócskán messze van tőlem a város szélén és jelenleg autó nélkül vagyok kikéne gyalogolnom meg vissza ami 1.5 óra stb :)


Szóval a kérdés az hogy ennek a havi 2nek a keretében ha én elmegyek a szomszéd utcai ATMhez (ami nem az én bankomé hanem másiké) rámvernek egy horribilis összeget?


Annó egy ismerősöm azt mondta sose használjak másik AtMet mert a felvett összeg 20%át elveszik.


Köszi a válaszokat :)


2019. febr. 5. 08:38
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Előszöris feltételezem, hogy nyilatkoztál a bankodnál, hogy arra a számlára szeretnéd igénybe venni a havi kétszeri, legfeljebb 150000Ft-ig terjedő ingyenes kpfelvételi lehetőségről. Ha így van, akkor azt a kétszeri kpfelvételt bármelyik banknál is vagy, bármelyik ATM-nél felveheted (azaz idegen banknál is), úgy is ingyenes lesz.

Az ismerősöd vagy hülyeséget beszél, vagy 1000Ft-jával veszi le a pénzt a kártyájával (azaz hülyeséget csinál). Általában idegen automatánál fix összeg+viszonylag magas arányos díjért lehet pénzt felvenni. Pl 500Ft+2%, ami csak akkor lesz 20%, ha párezer forintokat veszel fel.

2019. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat most enis nagy osszeget szeretnek :)
2019. febr. 5. 09:00
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a saját bankomban azt mondták, hogy havi egyszer más bank ATM-jéből is ingyenes. Egyszer valami gond volt a saját bankom ATM-jével, de nekem azonnal kellett pénzt. Bementem a fiókba, hogy veszek fel, és ott mondták, hogy ne vegyek fel, mert annak díja van, inkább másik ATM-ből vegyek és akkor az ingyenes.

De nem biztos, hogy ez minden banknál így van. Vagy minden szerződésnél.

Csak a bankod tudja a rád vonatkozó pontos kondíciókat.

A 20%-át biztosan nem veszik el sehol sem :D

2019. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az ismerősöd egy mozgó lexikon és a fejében van az összes bank összes hirdetménye és még a pénzintézeti törvény is, de ez esetben mégis jó nagy baromságot mondott. Javaslom, inkább hivatalis forrásokból tájékozódj, mind idiótáktól.


Szóval... ha nyilatkozol, akkor HAVONTA maximum KÉT ALKALOMMAL, ÖSSZESEN 150e forintot vehetsz fel, BÁRMELY BANK BÁRMELY ATM-éből.

A 150e feletti részre a mindenkori hirdetmény szerinti díjakat fogják terhelni, ami nem tudom mennyi, de bizotsan nem 20%.

2019. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, ahol szar az automata, esetleg be kéne telefonálni a banknak és jelezni a problémát.
2019. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos vasárnap elmentem haverommal vázoltam a problémát és megkértem segítsen levenni az én bankomban lévő ATMből pénzt.


Nos ő is alig tudta kihúzni a kártyámat mégis lepődött hogy már érti miért mondtam neki hogy segítsen.

(előzmények: én lány vagyok és igen van műkörmöm, de hozzáteszem a lehető legkissebb mert na.. nem divatból hanem mert a munkahelyen a soron van anyag amit körömmel kell csinálni és hogy ne csessze szét a sajátomat kénytlen vagyok na... aztán 1 alkalommal nem tudtam kiszedni benyelte a kártyámat utána mikor mentem hogy vegyék ki kérdezték hogy nyelte be? Mondom mert nem tudtam kiszedni időben.. "akkor talán ne csináltasson műkörmöt" Persze másnap meséltem a munkahelyen és többen is mondták fiúk lányok akiknek nincs körme hogy ők se szeretik azt az ATMet mert ha van körme ha nincs alig lehet kivenni a kártyát.


Nos akkor derült ki hogy az az ATM üres így elmentünk egy másikhoz ami már egy másik bank ATM-je ott pedig kiírta "A chip kártyát nem lehet beolvasni"


Persze robogtam a bankba ahol azt mondta a hölgyike "igen mert Önnek ez a bankfiókja nem az, mit gondol miért van ennyi pénzintézet és külön ATM vagy talán a kajáért is a szomszéd hűtőjébe megy?"


Elkötelezett dolgozó lehet a munkahelye iránt, de a jelek szerint csak a saját bankomtól kaphatok pénzt :D

2019. febr. 15. 12:35
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az komoly :)

Vannak elég művészi műkörömmel "megáldott" hölgyismerőseim, de eddig egyikük sem panaszkodott még arról, hogy ne tudta volna kivenni a kártyáját az automatából :)

2019. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!