Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes havi 200 ezer...

Hova érdemes havi 200 ezer forintot befeketetni?

Figyelt kérdés
Nagyjából havi 200 ezer megtakarításom van. Mibe érdemes befeketetni/betenni ennyi pénzt folyamatosan, hogy valamicskét kamatozzon? Köszönöm!
2019. febr. 2. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Kérdezz rá privátban Bak Norbert válaszolóra ...
2019. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Állampapírba.


Féléves állampapír (FMÁP): 2%

1 éves (1MÁP): 2.5%

2 éves (2MÁP): 3.25%


3 éves prémium magyar állampapír: 1.4% + infláció

5 éves prémium magyar állampapír: 1.7% + infláció

3 éve prémium euró állampapír: 1% + eurozóna inflációja.


Ezek mindent vernek amit ma a bankban találsz. A számlavezetés ingyenes, az állampapírokat meg tudod venni bankkártyával (vagyis nincs tranzakciós adó), kifelé (saját néven lévő bankszámlára) ingyenes az utalás (szintén nincs tranzakciós adó).


Havi 200-nál szerintem már nagyon nem mindegy, hogy miben áll a pénzed.


Persze lehet tőzsdézni, meg ilyesmi, de azokhoz nem értek illetve biztonsági játékos vagyok.

2019. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

(folyt...)

Számlát az államkincstár kirendeltségekben tudsz nyitni amiből van egy csomó az országban. Utána webes felületen tudod venni az állampapírokat. Kb mint egy internetes bank, és amúgy tök jól meg van csinálva a felülete.


TBSZ számlát is lehet nyitni, azzal 3 év után csak 10% kamatadót kell fizetned, 5 év után 0%-ot.

2019. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is az állampapírokban gondolkodtam, nekem is a biztonságos megoldások tetszenek. Ezzel csak az a probléma, hogy félévente tudok venni minimum, tehát havonta nem tudom növelni az összeget.
2019. febr. 2. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdezz rá privátban Bak Norbert válaszolóra ..."


Ez valami vicc?

2019. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel csak az a probléma, hogy félévente tudok venni minimum, tehát havonta nem tudom növelni az összeget."


??? Nem tudom ezt a hülyeséget honnan szeded. A féléves papírokból pl vagy havonta vagy kéthetente van új sorozat, és valószínű, hogy az éves és a kétéves papíroknál is így van. Plusz attól, hogy egy állampapír már fut attól még tudod venni.

2019. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én állampapírba tenném (és teszem is).
2019. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is szeretem az állampapírokat. 3 éve egész jók voltak a PMÁK-ok, mert 0% volt az infláció és magasabb volt a kamatprémium 3,25%. Azóta nőtt ugye az infláció, ami a kamatbázis, de a prémiumnak maradnia kell. Most a 2021/I asszem 5,65%-os kamatot hoz.


Természetesen most is vannak jó lehetőségek.

2019. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bankkodban is érdemes érdeklődni és érdemes egy vegyes portfóliót építeni.

Ha adókedvezményt igénybe tudsz venni ott a nyugdíjbiztosítás is mint lehetőség, havi 20-25 ezerrel mondjuk.

Állampapír mellett esetleg értékpapír alapok, ha nagyobb kockázatot is hajlandó vagy vállalni

2019. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy régen mi volt azon kár elmélkedni, mert a válságkor meg mondjuk 12-13%-os kamatok is voltak. Most a 3 éves inf + 1.4%, az öt éves inf + 1.7%. Egyébként pont most emelték mindkettőt 0.3%-kal. Valószínű, hogy jövőre megint emelkedik a kamat, ha a MNB kamatot emel az év vége felé. (persze ez csak tipp, nincs kristálygömböm)


Bankban mennyit kap az ember? 1-2%-ot? Azt még ez a nyamvadt FMÁP is tudja, ráadásul az államkincstár 100%-ban ingyenes.

2019. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!