Foglalni ingóságot haszonélvezettel rendelkező személyhez is jöhetnek. Más a tulaj. Mi a megoldás?
Ugyanúgy mehetnek.
Vihetnek kocsit, ékszert, bútort, akár még a zoknidat is.
Mekkora összeg?
Először bérletiltással próbálkoznak, vagy nyugdíj, vagy egyéb járandóság.
Esetleg inkasszó, mert ugye lehet a te számládon 5 millió is, azt zárolhatja úgy, hogy te csak 28 ezer ft-hoz férj hozzá.
A ház (lakás) sincs biztonságban, mert ugyanúgy árverezhető.
Rengeteg olyan árverés van, hogy az ingatlant lakottan hirdetik, azaz aki ajánlatot tesz rá, gyakran be sem tud menni, szét sem tud nézni, hogy milyen állapotok vannak bent. Kívülről meg lehet nézni, ez nem tilos.
Szóval az ingatlant elárverezikúgy, hogy valakinek haszonélvezete van rajta. Általában ez egy idős személy, de nem törvényszerű.
Azért aki benne van ebben a bizniszben, ki tudja deríteni, hogy egy 80 éves övegyasszonynak, vagy egy 25 évesnek van haszonélvezeti joga. Előbbi semmit nem vesz le az ingatlan értékéből.
Ha valaki ma 5 millióért hozzá tud jutni egy 20-30 milliós lakáshoz, akkor nem fog azzal foglalkozni, hogy Marika néni haláláig be sem teheti oda a lábát. A statisztikák szerint nem kell 20 évet várni, hogy üres legyen az a lakás...
Szóval ha az adós és a haszonélvező ugyanaz a személy, akkor annyi szerencséje van, hogy haláláig van hol laknia. De a gyereke nem fog örökölni.
Ha az adós lakásában él a haszonélvező szülő, akkor a szülő haláláig ott lakik, a gyerek meg elveszti a lakását.
Hogy mi a megoldás? mire gondolsz?
Nem egyértelmű, hogy ki tartozik. És nagyon nem mindegy, hogy mennyivel. Meg van-e jövedelme.
Más-más a válasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!