Mennyi hitelt kaphatok?

Figyelt kérdés

Parommal jelenleg alberletben vagyunk de a kozeljovoben szeretnenk venni egy lakast vagy hazat ehhez viszont hitelre van szuksegunk.

Csak en tudok felvenni hitelt mert a parom kulfoldon dolgozik. Az en netto keresetem 120000 forint. Van 5 millio forint oneronk. Azert irtam, hogy hazat vagy lakast mert konkretan van olyan (felujitott) haz a varosban ahol elunk vagy a kozelben levo faluban ahol olcsobb egy 4 szobas csaladi haz mint a varosban egy garzon. 24 evesek vagyunk.

A videki haz 17 millio forint a varosban levo haz 23 millio. Milyenek igy az eselyeink? Korulbelul hany millio forintot adna a bank szerintetek?

Tudom, menjek be a bankba es kerdezzem meg de szeretnek egy kicsit tisztabban latni, hatha tud ebben valaki segiteni.


2019. jan. 27. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Azt írod te nem a párod pénzére vársz. Á dehogy.

Te vennéd fel a hitelt és nyilván a törlesztőt is te fizetnéd a 120 000-es jövedelmedből. Ez azért vicces.

2019. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Itt mindenki azt irja, hogy 120000 milyen keves stb 1 ember irta azt hiszem, hogy 120000 forintbol 30000 lenne a torleszto. Tegyuk fel, hogy szakitunk miert is ne tudnek 120000 forintbol 30000 forintot kifizetni????? Amugy szerinted ha egy kapcsolatban az egyik ember kulfoldon dolgozik a masik csak a penz miatt van vele, mert akkor jo sok ilyen kapcsolat van. :D Vagy ha itthon is dolgoznak es az egyik 300000 forintot a masik meg csak 150000 forintot keres akkor biztos csak azert van vele a "150000 forintos fel" mert a parja a duplajat keresi. Ez a te elmeleted? :D hat jo h..lye vagy. Nem is ertem, hogy jossz ahhoz, hogy masok kapcsolatat velemenyezd foleg, hogy azt se tudod ki vagyok. De biztos jobban tudod mint en.
2019. jan. 28. 19:33
 13/17 anonim ***** válasza:
23%
120 000ft-ra nem fogsz semmilyen lakáshitelt kapni. Egy ilyen jövedelemigazolással szóba se állnak veled a bankba. Plusz minimum 1 év, de legtöbb helyen inkább 3 év folyamatos munkaviszonyt kérnek.
2019. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Aha ertem, tudod mit nem is erdekel csak huzz el innen a pcsba
2019. jan. 28. 19:48
 15/17 anonim ***** válasza:
Na mi van? Beteg vagyol még hogy beszótak neked, vagy mán megnyugottá? Fortyogsz még?
2019. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

4-es és 8-as vagyok és most végre volt egy kis időm utána járni a dolgoknak.

Nos, kérdező, lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de ekkora fizetésre ennyi hitelt (12 millió) nem fogsz tudni felvenni. Nem véletlenül írtam, hogy olcsóbb lakást kellene keresni. hogy miért nem kapod meg? Mert beírtam a lakáshitel kalkulátorba, hogy 12 millió hitel, lakás vételára 17 millió és 20 évre kidobott havi 68 ezer ft törlesztőt - ekkor átírtam 30 évre, ami ISZONYÚ HOSSZÚ IDŐ (ez alatt nem tudod, hogy mi történik Veled: munkahely elvesztés, betegség, stb) - szóval 30 évre is havi 48 ezer a legolcsóbb törlesztő.

Egyrészt ehhez a fizetéshez ezt nem adják meg, másrészt gondolj bele, hogy még ha meg is adnák, nem tudnád fizetni a havi kb. 50-et. Annak a lakásnak van rezsije is, ami a téli fűtéssel átlagolva min. havi 30-40 ezer ft, tehát szűken számolva is 80 ezer ft elmenne, maradna 40 ezer ft-ot evésre, ruhára, közlekedésre, stb. Ha közben még egy gyerek is születik, akkor meg már végképp nem fér bele.

Itt magad is nézegetheted:

[link]


Amúgy az egyik oldalon a kalkulátor kerek perec elküldött engem a francba :D - kiírta, hogy ehhez kevés a jövedelem.

2019. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem másokon kellene kiélned a frusztrációidat, azért mert a kevés jövedelmedre nem kapsz hitelt.

2019. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!