Mennyi hitelt kaphatok?

Figyelt kérdés

Parommal jelenleg alberletben vagyunk de a kozeljovoben szeretnenk venni egy lakast vagy hazat ehhez viszont hitelre van szuksegunk.

Csak en tudok felvenni hitelt mert a parom kulfoldon dolgozik. Az en netto keresetem 120000 forint. Van 5 millio forint oneronk. Azert irtam, hogy hazat vagy lakast mert konkretan van olyan (felujitott) haz a varosban ahol elunk vagy a kozelben levo faluban ahol olcsobb egy 4 szobas csaladi haz mint a varosban egy garzon. 24 evesek vagyunk.

A videki haz 17 millio forint a varosban levo haz 23 millio. Milyenek igy az eselyeink? Korulbelul hany millio forintot adna a bank szerintetek?

Tudom, menjek be a bankba es kerdezzem meg de szeretnek egy kicsit tisztabban latni, hatha tud ebben valaki segiteni.


2019. jan. 27. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
A 120 nagyon karcsú, erre nem adnak sokat. Itt a párod a kulcsfigura, miként dolgozik kint, mennyi a jövedelme, elfogadja e a bank, lehet e adóstárs. Másik ingatlan jó lenne fedezetnek, de ha az a szülőké, inkább felejteném.
2019. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Te a 120.000 fizetésedre minek akarsz több milliós hitelt? Hogy utána mehess tüntetni, hogy "szemét kormány, szemét bankok"? Inkább ne vágj bele!
2019. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Kevés a kereseted ekkora igényhez.

Itt beírod, magad is meglátod.

[link]

törlesztőd a jelenlegi törvények szerint nem haladhatja meg a nettód 25 %-át (ilyen kis jövedelemnél), ami nálad 30 ezer.

Ilyen összegű hitel pedig még 30 évre, változó kamattal is (ami nem biztonságos), minimum havi 50-től kezdődik.

2019. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Bocs, de hadd kérdezzem már meg, hogy mi a csudáért akartok 4 szobás lakást? Persze, értem én, hogy majd gyerek, stb. de ha valakinek ilyen alacsony a fizetése, akkor azért kicsit lejjebb kellene adni az igényeket: túl sok hitelt akarsz felvenni - szinte biztos vagyok benne, hogy találnátok olcsóbban is lakást.
2019. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Azért akar 4 szobást, mert az 6 000 000-al olcsóbb a garzonnál, nagyon nehéz volt rájönni :)
2019. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös, máris sokat segítettél a kérdezőnek és képzeld, én is tudok számolni. De vidéken 17 millióért már egy palotát lehet kapni - 6-8 millióért meg egész normális házakat - hacsak nem Sopron és Győr környékéről beszélünk.

És kérdező, azért mielőtt beleugrasz egy ekkora hitelfelvételbe, azért alaposan gondold meg, nehogy úgy járj, mint ez a kérdező:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom te valami betanított munkás lehetsz minimálbéren. A pasid jól keres külföldön, így tőle várod el hogy teremtse meg a lakás árát, te meg csak mint a legtöbb nő a készbe akarsz beülni.

Abba belegondoltál, hogy amíg tart a futamidő, ami azért egy lakásnál nem 1-2 év, hanem inkább 10-20 év, addig a pasidnak külföldön kell dolgoznia és távkapcsolatban élnetek? Szerinted majd nem fog ott külföldön találni valami luvnyát, akire aztán lecserél? Akkor te hogyan fizeted tovább a törlesztőt?


Lehet nagyzolni hitelből, mint azt tették sokan a múltban és teszik a jelenben is, csak mikor nem megy a törlesztés és árvereznek, akkor nem kell szidni a bankokat, meg másoktól várni a segítséget, meg kiugrálni az ablakon a 10.-ről, meg a vonat elé feküdni, mint az mostanában divat.

2019. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7-es, azért legalább a kérdést elolvashatnád, mielőtt degradálsz valakit...

Ezt írod: " A pasid jól keres külföldön, így tőle várod el hogy teremtse meg a lakás árát, te meg csak mint a legtöbb nő a készbe akarsz beülni."


A kérdező viszont ezt: "Csak en tudok felvenni hitelt mert a parom kulfoldon dolgozik."

Magyarul, ha a kérdező párja lelép, akkor Ő ott marad a hitellel a nyakán - milyen "beülök a készbe" - ről beszélsz??

2019. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom azoknak akik megproltak segiteni!

Keresek masik munkat, tobb olyan helyre is beadtam a jelentkezesem ahol jelentosen tobbet fizetnek.

"Kedves" tobbiek:

2-es kepzeld azert akarok lakashitelt, hogy legyen sajat lakasom vagy hazam. Ki gondolta volna nem? :o nem fogok tuntetni nyugi, de hat mindenki magabol indul ki :)

4-es latom az olvasas neked sem megy, de inkabb veszek egy negy szobas hazat amit par eve teljesen felujitottak mint 19 millioert egy garzont. Garzon=1 szoba(egy kis lyuk). De koszi lejjebb adom csak azt nem tudom hova.

6-os vas megyerol van szo ugyhogy ha tudsz azon a kornyeken palotat ahol en keresek akkor szolj. Nem vagyok hulye van 12 millioert is haz csak abba mondjuk nincs furdo a tobbirol ne is beszeljunk. Szabolcs megyebe, na ott talalsz ennyiert palotat.

7-es te jo nagy taho p...raszt vagy. Sajnalom, hogy a te eleted olyan szanalmas mint ahogy azt leirtad(amugy egyaltalan nem sajnalom) attol meg az enyem nem az.

16 eves korom ota dolgozom ugyhogy nehogy mar egy ilyen senki azt mondja, hogy en a parom penzere varok, hogy en csak beleuljek a kesz lakasba. Hogy mersz egyaltalan ilyet irni es altalanositani? Nem is ertem miert irtad ezt amikor en akarok lakashitelt felvenni. :D Vagy ilyen nehez ertelmezni azt amit leirtam? Es azt sem ertem, hogy az en lakashitelem miert fugg az o kulfoldi fizetesetol? Ja es azt se irta senki, hogy kulfoldon el de ha ennyire tudni szeretned egyutt elunk mar 4 eve. :D Azert mert teged elhagytak azt mondjuk egy masodpercig sem csodalom sot, az a csoda ha veled valaki egyaltalan szoba all.

De az alapjan amit leirtal jo sz...r eleted lehet ugyhogy az utolso 3-4 sorodat inkabb a te figyelmedbe ajanlanam. Koszi szepen, hogy leirtad az elettortenetedet, kar hogy senkit nem erdekel.Ostoba.:)

2019. jan. 28. 19:04
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as koszi :) tovabb mar nem jellemeznem a 7-es kommentelot :D
2019. jan. 28. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!