Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan utasítsam vissza az...

Hogyan utasítsam vissza az összefirkált pénz?

Figyelt kérdés
Az nem érdekel mi van ráírva, azért nem akarom elfogadni, mert félek, ha én akarok fizetni vele, akkor majd nem fogják elfogadni. Olvastam, hogy nem kötelességük elfogadni az ilyen módon rongált pénz.

2018. dec. 25. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajnálom hölgyem/uram, de összefirkált pénzt nem áll módomban elfogadni.
2018. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
A postán becserélik a pénzt.
2018. dec. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Az automaták is elfogadják.
2018. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

A "szennyezett" (nem ismert fogalom az, hogy összefirkált) pénzt bármelyik postán, bankban vagy az MNB-ban ingyen és bérmentve kicserélik.


Mellesleg rengeteg pénzen van "firka" mert sokszor számolás közben írnak rá. Tehát ha csak nem a háború és békét körmölte rá valaki nem hiszem, hogy ebből bárki ügyet csinál.

2018. dec. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Bár nem én vagyok a kérdező, de engem rhadtul nem érdekelne, h a posta meg az automata elfogadja.

Modern fiatal nő vagyok, kihasználva a mai technikát - 10 éve nem jártam postán, akkor is csak bekísértem vkit.

Automatába sem fizetek be, online intézek mindent.

Ha csak tehetem, kártyával fizetek. Minimális kp persze kell, mert nem mindenhol lehet kártyázni.

És ha a piacon a hétvégi húslevesbe veszem a répát, és Mari néni nem fogadja el az utolsó ezresem, mert nagy betűkkel virít rajta az O1g, akkor mit csinálok? Nem főzök? Nem mindenki pesti, nálunk icipici piac van, de azt sem hiszem, hogy te szó nélkül, vidáman átmetróznál amiatt máshová.


ezektől a pénzektől a pénztárosok sunyi módon igyekeznek megszabadulni. Úgy adják oda, hogy a másik oldala van felül. És bizony előfordul, hogy ha ugyanabban a boltban másnap te akarsz azzal fizetni, már nem fogadják el.


Egyébként észreveszitek ilyenkor, hogy egyikőtök sem a kérdésre válaszolt?

Jönnek az okos hozzászólások, hogy beviszed ide, beviszed oda... Aha, csak nem ez volt a kérdés, hogy hova lehet bevinni!

És tudom, hogy emiatt pont ti fogtok lepontoozni, akik nem tudtak válaszolni. De sebaj, akkor sincs igazatok.


És azt tudjátok, hogy a posta vagy bármelyik bank pénzt kérhet a beváltásért? Egyedül az MNB köteles ingyenesen cserélni.

Melyikőtök az, aki szitkozódás nélkül rászán egy délutánt, bebuszozik a belvárosba, húz egy sorszámot, vár egy röpke órácskát, hogy az O1g-s ezrese helyett kapjon egy új, ropogós ezrest? Hmmm? Hát egyikőtöknem sem lenne ínyére, erre a nyakamat rá merem tenni. És még ha bejelentik, hogy ez neked 325 Ft kezelési költséggel jár? Valószínüleg elküldenétek őket melegebb éghajlatra.

Hát akkor? Benyeled, és buktál egy ezrest? Ezt sem hiszem, hogy szó nélkül tűrnétek.

Én sem. Az én időm is pénz, az energiám, a fáradságom, a délutánom, sorolhatnám. Az én időmmel ne játsszon más.


Szóval, egy egyszerű VÁLASZ: "olyat kérek szépen, ami nincs megrongálva!"

Hidd el, hogy adni fog, mert tisztában van vele, hogy adnia kell. Csak megpróbálja odaadni, hátha te vagy az a balek, aki nem veszi észre.

Egyébként a beváltás helyett meg te is ugyanazt a módszert használhatod, mint a sunyi pénztáros: fordítva adod át. Legtöbben nem forgatják, nem nézik, főleg ha pörög a kassza.

2018. dec. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, ugyan az a baj veled, minta kérdezővel, hogy félinformációkra alapozva hülyeségeket beszélsz.


De igen, a postának és minden MO-i banknak KÖTELESSÉGE INGYENESEN cserélni bármilyen megrongálódott pénzt, amig a bankjegy forgalomban van. Ez törvényi előírás minden pénzintézet + a posta felé.


Az O1G megint csak a feszkókeltés végett került a történetedbe, egy büdös szót nem irt ilyesmiről a kérdező. Ő meg ott téved, hogy nem kötelessége elfogadnia. De igen, kötelessége, ahogy azt a jegybank nagyon világosan kifejti:

[link]


Hiányos és megrongált (pl. teljes egészében szennyezett, nem felismerhető, sérült biztonsági jegyek, stb...) bankjegyet lehet visszautasítani. Az, hogy van egy felirat a pénzen (ahogy mint már említettem a bankók igen jelentős részén van, mert banki gyakorlat "firkálni" a bankókra) nem indok arra, hogy ne fogadják el bárhol törvényes fizetőeszközként.


Ha ez igy lenne, akkor mi a következő lépés? Hogy nem fogadunk el cigánytól pénzt, mert megfogta? Hogy nem fogadok el munkástól pénzt, mert a zsebében összegyűrődött? Hogy nem fogadok el semmilyen pénzt, ami nem friss ropogós nyomat?


Kicsit gondolkozni kéne ám, nem fáj az...

2018. dec. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 Én is így vagyok vele, fél-1 óra buszozásra és negyed-1 órám meg a bankban, postán várakozra sajnos nincs időm és kedvem sincs hozzá.

6 Olvastam egy olyan cikket, ahol pont az O1G-s felíratok miatt tárgyalták ezt a témát és ott olvastam, hogy visszautasithatják. Úgy gondolom, hogy a legtöbb pénztáros nem problémája egy ilyen pénzen, de egy komolyabb Fidesz párti személy lehet visszautasítaná a felirat miatt, olvastam rá példát egy Facebook csoportban. Direkt nem írtam ezt a feliratot konkrétan, mert nem politikai vitának szántam a kérdést.

Nálam is általában pár ezer forint van vagy kevesebb, nem szívesen kerülnék olyan helyzetbe, hogy ezért ne tudják fizetni.

2018. dec. 25. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

"Az, hogy van egy felirat a pénzen (ahogy mint már említettem a bankók igen jelentős részén van, mert banki gyakorlat "firkálni" a bankókra) nem indok arra, hogy ne fogadják el bárhol törvényes fizetőeszközként."


De indok. Grafitis bankjegynek számít ha rajta idegen írásjel, rajz vagy színezés található és így nem forgalomképes bankjegynek számít amit nem vagy köteles elfogadni.


Ismerni kéne az MNB rendelet az okoskodás helyett.

2018. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez az a cikk: [link]
2018. dec. 25. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!