Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még sosem váltottam pénzt....

Még sosem váltottam pénzt. Hogy működik pontosan?

Figyelt kérdés
Ha forintot szeretnék euróra váltani és ki van írva a pénzváltónál, az euró vételhez, hogy 314 ft, akkor az azt jelenti, hogy amennyi forintot szeretnék váltani azt elosztom 314-el és megkapom, hogy mennyi eurót fogok kapni?

2018. dec. 17. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Az eladási árfolyamot kell nézned. Lehet, hogy van egy fix összeg, amit még fizetned kell. Például 100 euró = 31 400 Ft + 1 500 Ft. Meg kell kérdezni.
2018. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Az eladási árhoz még hozzá kell adni az esetleges kezelési költséget és annyival kell elosztani a forintbeli összeget, hogy megtudd, hogy hany eurót kapsz érte. Ugyanakkor érmével a legtöbb váltó nem foglalkozik, így 5€-ra kerekített összeget tudsz majd váltani.
2018. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"csókolom, Ötezer forintot szeretnék euróra váltani"


vagy


"csókolom, szeretnék forintot euróra váltani, 50 euróra lenne szükségem"

2018. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ne a vételit nézd, hanem az eladásit. Mindig a váltó oldaláról nézd!

Amikor forintot váltasz euróra, akkor ő €-t AD EL neked (eladási árfolyam). Amikor visszaváltod forintra, akkor €-t VESZ (vételi árfolyam).


Ha forintot szeretnél euróra váltani, akkor megnézed az euró eladási árfolyamát és elosztod vele a váltandó forintösszeget. Tehát ha mondjuk 325Ft az €, akkor 10.000 forintért 10.000 / 325 = 30,7-t fogsz kapni.


Ha viszont ezt vissza akarod váltani, akkor egy alacsonyabb, vételi árfolyamon veszik meg tőled, mondjuk 321Ft-ért, tehát a 30,7€ visszaváltásakor 30,7 x 321 = 9.855Ft-ot kapsz.

(Itt most nem számoltam a kezelési költséggel, ami minimális összeg).

2018. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Heti szinten van 3 ilyen emberke, abban a tudatban, hogy megtalálták a tuti bizniszt:

Elképzelésük, hogy megveszik a váltótól pl. 310 ért, majd gyorsan eladják a pénzváltónak pl. 320-ért és ismétlés zárásik...


Eddig kb. 20-an küldtek el melegebb éghajlatra, mikor felhívtam a figyelmüket a tévedésükre, az első 10-11-en még halálra röhögtem magam, később viszont nagyon elszomorított a hazánkban uralkodó értelmi színvonal!

2018. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. én nem ezt vettem le a kérdésből, bár lehet, hogy naív vagyok és tévedek :)


a 4-es választ viszont nem tudom ki pontozta le, teljesen jól és részletesen elmagyarázta, hogy mi a helyzet.

2018. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!