Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank amelyik nem...

Van olyan bank amelyik nem küld ki havonta értesítést?

Figyelt kérdés
Van egy kis megtakarításom, amit szeretnék titokban tartani. Eddig mindig érte mentem a leveleknek. Most közölték, hogy megszüntetik a visszatartott levelek tárolását. Kiküldik januártól. Mi tévő legyek? Érdeklődjek személyesen más bankoknál? Lehetne kérni, hogy elektronikus levél legyen e-mail címre?
2018. dec. 3. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:

"Lehetne kérni, hogy elektronikus levél legyen e-mail címre?"


Több, mint valószínű, hogy igen.

2018. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik banknál vagy, de a mai világban inkább annak örülnek, ha nem kell kiküldeni, hanem elektronikusan kéred - szóval szinte biztos, hogy el tudod intézni, ha bemész.

De ha van netbankod (ha nincs még, akkkor feltétlenül köss arra is szerződést), akkor lehet, hogy azon keresztül is tudod kérni elektronikusan.

2018. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem is mennék olyan bankhoz, ahol nem opció, hogy nem küldenek postán számlakivonatot. Sőt, többnyire vagy pénzbe kerül a postai kivonat, vagy kedvezmény jár, ha lemondod. OTP-nél biztosan le lehet mondani, Gránit banknál meg az az alap, hogy nincs papír. Ha meg kell, akkor le lehet tölteni és ki lehet nyomtatni.
2018. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ez valamelyik fos takarékszövetkezet, akik még 1970-ben élnek de áraik meg horror magasak.

Más normális banknál alapból nem küldenek semmit. Lehet kérni havidíjért hogy postán egyenlegközlőt küldjenek, de akkor nem kéred és probléma megoldva. Emailt sem küldenek.

2018. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez melyik bank? Csak kíváncsiságból.



Már sok éve az a trend Magyarországon is, hogy nem akarnak küldeni postai kivonatot, mert annak díja van. Vagy ha mégis kéri az ügyfél, akkor pedig x forinttal több számlavezetési díjat vonnak havonta.


Egészen biztos, hogy le lehet mondani a postai kivonatküldést.

E-mailben lehet-e kérni az bankfüggő, de a netbankban úgyis mindent látsz azonnal.

2018. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Évek óta nyomják, hogy nyomtasd ki magadnak a netbankból a számlakivonatodat, ha kell. Semmi szükség rá papír alapon. Az ember ma már bármikor rátud pillantani interneten, ha kell valamihez papírformában, akkor pedig két kattintás, vagy egy hivatalos igény egy bankfióknál tett látogatás során.

Menj be a bankba és kérd, hogy így legyen.

2018. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bementem és kértem e-mail címre.Ez rendben van. Ez egy kis bank. Az utóbbi fél évben 3-szor költöztek más helyre. Utoljára tényként közölték velem, hogy a továbbiakban nem őrzik a levelem. Most, hogy ott voltam, mondták az utolsót már kipostázták, eddig az volt, hogy januártól.... Szuper.
2018. dec. 4. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Van igazságotok abban, amit írtok, de!!

Nagyon sokan vannak KATA-s vállalkozók, akik nem kötelesek vállalkozói számlát vezetni - ergo a magánszámlára érkezik a jövedelmük.

Bármihez - akár hitelkártya igénylésénél, stb., ha szükségük van a számlakivonatra, akkor az igaz, hogy csak 2 kattintás lenne kinyomtatni - csakhogy azt nem fogadják el hivatalos iratnak.

És igen, be lehet menni a bankba, számlakivonatot kérni, csak épp a fülem hallatára mondták a mellettem lévő embernek (meg egyszer nekem is), hogy a hiteles másolat 800 ft (!), egy darab.

Igen, a kérdező nyilván nem ebben a cipőben jár - csak gondoltam ezt is leírom, jó ha tudjátok... Nehogy aztán sokakat meglepetés érjen.

2018. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, melyik bank? Nem írtad csak hogy kis bank.

A banknak pedig csak az adott fiókja költözött nyilvánvalóan.

2018. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Bármihez - akár hitelkártya igénylésénél, stb., ha szükségük van a számlakivonatra, akkor az igaz, hogy csak 2 kattintás lenne kinyomtatni - csakhogy azt nem fogadják el hivatalos iratnak."


Akkor a postán kiküldöttet sem fogadhatják el. A letöltött bankszámlakivonaton rajta van, hogy aláírás és pecsét nélkül érvényes. Ugyanez a szöveg van a postán kiküldöttön is, és ugyanúgy nincs rajta se aláírás, sem bélyegző.

2018. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!