Tevesen utaltak a szamlamra?
Fuss neki még egyszer a kérdésnek.
Itt kifejezetten arról van szó, hogy utálja az embert, meg állítása szerint meglopta, meg nem szívesen adná vissza ha már így alakult.
Normál esetben én se járok el így. Már csak azért se, mert a francnak se érné meg ezzel foglalkozni ennyi pénzért, beadványokat írogatni, bíróságra járni és a többi.
De aki velem kicseszett, vagy csak simán anyázott meg fenyegetett, ahelyett hogy normálisan kérte volna, azzal juszt is megcsinálnám. Így járt, fusson csak a pénze után.
Csak azt mondom, hogy nincs ebben az elintézési módban sem semmi csalás, vagy bármi tisztességtelen. Cégek mind ezt csinálják alapból, ha tőlük akarsz pénzt.
"Nem kell nekem állandóan a bankszámlakivonatomat nézegetnem bakker, hogy kitől épp mi jött, ha valakinek valami nem tetszik, megvan a normál polgári peres útja.. :P"
Hja, akinek annyi a szabadideje, hogy vígann járkál bíróságra, az csinálja, de tényleg.
Alapvetően: a kérdezőnek a küldő nem tartozik semmivel, így semmilyen jogalapja nincs a pénz megtartásának. Az teljesen független, hogy a számlaszámot megadó személy tartozik.
Ha az ex küldte volna tévedésből, akkor a bizonyítható tartozásokat meg lehetne tartani, az nem számítana, hogy tévedésből került sor az utalásra.
DE: visszautalni sem fontos, főleg, ha költségek jártak vele. Mert mi van, ha elindítják a chargeback-et, visszavonják az utalást, miközben a kérdező már a pénzt továbbutalta az exnek? Ez lenne ám a szívás. Ha én egy ilyen megbízhatatlan ex lennék, és ki akarnék .aszni a volt partneremmel, akkor így járnék el.
Persze, ha a kérdező szívességet akar tenni, akkor el is utalhatja.
A megoldás a chargeback, az utalás semmissé tétele, amit az utaló indíthat el a saját bankjánál. Sok utánajárás persze, de a kérdező számára veszélytelen.
Ha bírósági ügy lesz a dologból esetleg, akkor el fogják fogadni, hogy minden bizonyítható költséget és tartozást levonjon a kérdező, és csak a maradékot adja át.
Ami nem bizonyítható tartozás, az a törvény szemében nem is létezik.
Ha a bizonyítható összegeken túl is megtart pénzt, akkor a bírósági költséget ráverik, plusz még pénzbüntetés is lehet.
Amit lehet tenni: írni egy e-mailt az illetőnek, hogy a kérdező nem tartja megbízhatónak, ezért nem utal, hanem az ex a küldővel indíttasson chargeback-et. Ez az e-mail visszakövethető, és tisztázza a kérdezőt, hogy nem lenyúlni akarta az összeget.
Viszont, ebben az esetben kb. lemondhat arról, hogy az ex bármikor is egy Ft-ot is megadjon a tartozásából.
Vagy a másik lehetőség, hogy nem említeni neki a chargeback lehetőségét, hátha nem tud róla, és megállapodni vele, hogy a tartozását, vagy ennek egy részét levonva utalja a kérdező a maradékot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!