Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most hogy lessz? (sos lent...

Ez most hogy lessz? (sos lent hitel kártya)

Figyelt kérdés
Rosszul értelmeztem a dolgokat van egy hitel kártyám volt rajta 228 ezer Ft most van rajta 70 ezer én költöttem el. November 23.ig kell fizetni de most ezt a teljes összeget ami rajta volt? Vagy elég ha pl gondoltam 100.000 Ft ra hogy annyit rakok rá vissza következő hónapban meg a maradék 128.000 Ft ot.
2018. nov. 3. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Hat persze hogy eleg lesz. A maradek majd 30 szazalekkal kamatozik, amig vissza nem fizeted.


Amint lehetoseged van ra, azonnal add vissza a kartyat (nyilvan csak miutan kifizetted a tartozast), mert sulyos kovetkezmenyei lesznek a penzugyi analfabetizmusodnak.

2018. nov. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

"Rosszul értelmeztem a dolgokat van egy hitel kártyám volt rajta 228 ezer Ft most van rajta 70 ezer én költöttem el."


Tényleg rosszul értelmezed a dolgokat, ugyanis nincs rajta 228 ezer ft, hanem ennyi a HITELKERETED. Ennyit költhetsz róla maximum, de az nem a Te pénzed.

Ha most már csak 70 ezret költhetnél belőle, akkor kb. 160 ezret költöttél el, aminek kb. 30-40 %-os kamat van a hitelkártyán.

Ha nem töltöd vissza teljesen a fordulónapra (nem tudom, ez mikor van), akkor a 160 ezer ft-ra rájön a 30 %-os kamat, ami elég durva - közel 200 ezer ft lesz a tartozásod. Javaslom, hogy nagyon húzd meg magad ebben a hónapban, hogy minél többet vissza tudj fizetni, mert a hitelkamattal nagyon - nagyon elszállhat az adósságod.

2018. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Át kellene olvasnod a hitelkártyaszerződésedet, vagy mivel neked az értelmezés láthatólag nem megy, inkább fel kéne hívni a bankodat, hogy megtudd, mi az a minimum összeg amit vissza kell fizetned. Ez általában a tartozás 5%-a szokott lenni, tehát a te esetedben kb 8000 Ft. Persze minél tovább húzod a fizetést, annál több kamatot számolnak fel.
2018. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és a 30-40%-os kamat, ami a hitelkártyáknál szokott lenni éves szinten értendő, tehát ne ijedj meg, ha nem tudsz most 160-at visszafizetni, nem lesz 23-a után hirtelen 200 ezer a tartozásod.
2018. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!