Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlámról tudnak levenni pénzt?

Számlámról tudnak levenni pénzt?

Figyelt kérdés
Sajnos csalásba futottam bele,5000 ft minusz,paypalon keresztül vásároltam a bankkártya adataimmal,és olvastam más is így járt,facebooki hirdetési oldal volt,címet is megadtam,az a kérdésem hogy amikor be írtam a kártya szamot,és a hátlapi 3 számot akkor ugye levonta az 5000 ret,és utána már nem tudnak levenni a számlámról pénzt?nem tudják így a kártya adataimat?
2018. okt. 20. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A beírt adatokat csak a bank használja, elektronikus azonosító rendszeren keresztül. Tehát azt gyakorlatilag senki nem látja, még a bankban sem. Ezek az ügyletek előre fizetősek, tehát rendelsz, fizetsz és utána küldik az árut (vagy nem küldik, tehát átvernek). Hozzájuk nem jutnak el a bankkártyád adatait.
2018. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információt,most megnyugodtam így hogy tudom,pénzre nem számítok mert csaló banda volt,csak ne legyen nagyobb a károm,köszönöm még 1 szer,nagyon kedves
2018. okt. 20. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Paypalnak jelezd a csalást!
2018. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendbe köszönöm,csak nem tudom hogy tudnak e mit tenni,valószínű minden adatuk is hamis
2018. okt. 20. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt az a nagy kérdés, hogy tényleg PayPal oldal volt, ahol megadtad a kártyaadatokat, vagy egy csalók által kreált klón oldal, ami PayPalnak látszott. Sajnos előfordul az ilyen, a fake oldal megtévesztésig hasonlít a hivataloshoz, hiszen annak tartalmát nyúlják le egy az egyben, csak éppen nem használ titkosítást.

Ha ez történt, és nem volt https titkosítás, akkor nagy valószínűséggel hozzájuthattak a kártyád adataihoz.

2018. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahogy fizettem egyből a paypal fiók jött be,úgy vonta le a pénzt
2018. okt. 23. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!