Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 500 000-ret szeretnék levenni...

Kalos kérdése:

500 000-ret szeretnék levenni a számlámról és ezt hogyan tudom megtenni?

Figyelt kérdés

Bank automata nem enged egyszerre ennyit felvenni és a 3. felvétel után pedig jutalékot kér érte.

Ha bemegyek jelen esetben az OTP Bankba akkor felvehetek ennyi pénzt a számlámról?

Mit kell tennem hozzá és mennyiért?



2015. jún. 2. 12:59
 1/10 SándorÚr ***** válasza:
24%
hát én K&H-s vagyok, "nálluk" az alfiókokban 1milliót a főfő fiókokban 2milliót lehet előzetes egyeztetés nélkül kivenni, szóval szerintem nállad sem lesz gond.
2015. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem lesz épp olcsó dolog ennyit felvenni. Bemész és elméletileg nincs akadálya bár nem tudom kötelesek e még aznap kiadni, mivel elég nagy összeg. De pár napon (max 3) belül biztos h kezedben lehet a pénz. (Ismétlem elég húzós ára szokott lenni 1-2 % közötti összeg ami itt már 5-10000 Ft)
2015. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Felemelheted a kpfelvételi limited, de akkor is kell jutalékot fizetned, mert max 150 ezerig ingyenes a kpfelvét. A legegyszerűbb az, ha bemész a fiókba.
2015. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem biztos, hogy ha felemeli a limitet, ki fog neki adni ennyit egy egyszerű automata, azokat nem nagy mennyiségű készpénz kiadására találták ki.

A bankban ekkora összeget bármikor kiadnak, a legtöbb esetben csak 2 millió felett kell bejelenteni. Tehát besétálsz, igazolod magad, és adják a pénzt. Jó sokba fog az is kerülni, többe, mint automatából normál díjszabással.

2015. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor az lesz a legegyszerűbb ha inkább utalok mert az ingyenes.
2015. jún. 2. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező homályos vagy!

1.kivét 150e-ig ingyenes csak, ráadásul nem alkalmanként, hanem havonta (sok piás bevétel nélkül csináltatott kártyát az igyeeeeeeen 2*150e-ért, de ráfaragtak)

2.500e minimum legyen a számládon

3.emeld fel a limited, ezt már bármelyik hülye képes megtenni


Bankban kp felvétel kb. +1% az automata díjához képest, ha a gépekhez sötét vagy csak ez marad :)

2015. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

"Hát akkor az lesz a legegyszerűbb ha inkább utalok mert az ingyenes."


Sajnos az sem ingyenes a tranzakciós illeték, díj miatt. 50 ezer ft adót kell utalnom a NAV-nak és annyi után még 150 ft-ot leszednek a tranzakciós díjra :-(

2015. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Fél millió forintot még egy kisebb takarékszövetkezetből is fel tudsz venni pénztáron át előzetes bejelentés nélkül. A te bandkod hirdetményt/kondíciós listáját kell megnézned, így ki tudod számolni annak költségét. Olcsó mindenesetre nem lesz mert a tranzakciós illeték pénztári kifizetésnél 0,6% aminek nincs maximuma. 500e-nek a 0,6%-a 3000 forint + a bank jutaléka. Tehát én ezt a műveletet ilyan 5000 forint környékére saccolnám. De mégegyszer mondom ki tudod számítani pontosan, ha tudod a jutalék mértékét.

A másik lehetőség, hogy ATM-ből veszed fel, de valószínű, hogy limitet kell emeltetned már általában 100 vagy 150 ezer az ATM limit. Egyébként minden további nélkül fel lehet venni ennyit, sőt jobban is jársz, mert ATM-es pénzfelvétel olcsóbb, mint a pénztári. Ezt is a hirdetményből/kondi listából tudod megnézni pontosan, de a tranzakciós illetéke 0,3% max. 6000 Ft. Tehát 500e-nél 1500 Ft + jutalék, ami még mindig kevesebb, mint pénztáron keresztül. Ha van ingyenes pénzelvét nyilatkozatod akkor meg 150 ezerig az ingyenes tehát csak 350e után fizetsz. Nagyjából ennyi.

2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem egy hónapban 2x vehetek fel ingyen.

Szal max 2x150000-ret.

De az online utalás mindig ingyenes.

Autó vásárláshoz kell a pénz.

De megbeszéltem az illetővel hogy jó neki átutalás is.

2015. jún. 2. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Az első és legfontosabb, hogy legyen 5 kiló a számládon, enélkül biztosan nem fog menni.
2015. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!