Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem kapok pénzt az OTP...

Ha nem kapok pénzt az OTP bankkártyámra hónapokig akkor is levonnak róla ami miatt nulláról minuszra esek?

Figyelt kérdés
És ha minuszra esek és nincs mukám sok hónapig akkor mit fognak tenni?
2018. okt. 10. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

A kátyádra semmiféle pénz nem érkezik.


Az, hogy havonta milyen díjak vannak a bankSZÁMLDON, azt a szerződésed tartalmazza.


Ilyen esetben miért nem szünteted meg, ha csak költséged lehet vele, semmi más?

2018. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, így is jegyzik a kártyahasználati és számlavezetési díjat. Minuszban lesz, valószínű kapsz is felszólítást, hogy fizess be rá pénzt. Mivel nem nagy összeg, komoly probléma nem lesz belőle, csak ne lepődj meg, hogyha utalsz rá, akkor rögtön lekapják.
2018. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A bankszámládra érkezik a pénz, nem a bankkártyára. A számlavezetési díj a számlacsomagodtól függ - Junior bankszámlánál például ingyenes, de ez csak a fiataloknak van.

Ha hónapokig nem érkezik fizetés, akkor a számlavezetési díjjal megterhelik a számládat és igen, mínuszos leszel - ezt egy idő után (azt nem tudom, mennyi idő) átadják a követeléskezelőnek, mint tartozás, aki pedig megpróbálja behajtani rajtad.


Ha pedig már mínuszban van most is a számlád, akkor nem is lehet megszüntetni - csak ha befizeted a tartozást.

2018. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Igen, így is jegyzik a kártyahasználati és számlavezetési díjat."


A bankkártya használata - tudomásom szerint - szinte minden banknál ingyenes.

Ha pedig nincs a számlán pénz, akkor KP-t sem tud felvenni bankautomatánál, tehát az sem díjköteles.


Kérdező, ha van netbank hozzáférésed, akkor meg tudod nézni a netbankon a számlaegyenlegedet, hogy hol tartasz.

2018. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom befizetni a tartozást akkor börtönbe visznek?
2018. okt. 10. 11:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Van egy OTP kártyám és ha nem megyek hónapokig dolgozni de von belôle az OTP akkor mit tesznek ha nem tudom befizetni a tartozást?
2018. okt. 10. 11:32
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Vágd ketté a kártyát, és szedd ki belőle a pénzt, ott van benne, így nem tudják levenni róla.
2018. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4: Nekem van OTP Mastercardnál éves kártyahasználati díj, 2900 Ft, most vonták le éppen. Meg havonta párszáz forint számlavezetési díj. Ez magától a tényleges kártyahasználattól független, főleg csak utalgatni szoktam, a vásárlás, pénzfelvét díjtalan.


Kérdező: Nincs adósok börtene, ekkora összeg sokára kerül behajtóhoz. Párom nem foglalkozott a kártyájával, kb egy évig lehetett minuszban, aztán addig cseszegettem, amíg befizetett egy ötezrest, hogy ne legyen tartozása. Semmi nem történt.

2018. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Van egy OTP kártyám és ha nem megyek hónapokig dolgozni ...

Bakker, nem vagy képes annyit dolgozni, havi 5-800 ft-ot ki tudj fizetni a bankszámládra?

Ha utálsz dolgozni, akkor is megkeresel 1 napi alkalmi munkával ennél sokkal többet.


"de von belôle az OTP akkor mit tesznek ha nem tudom befizetni a tartozást?"


Mondjuk erre is válaszoltam már: x idő után átadják követeléskezelőnek, az küld egy fizetési felszólítást, de akkor már sokkal többet fognak követelni rajtad, mert az Ő munkadíjukat is követelik, aztán, ha erre sem fizetsz, akkor átadják végrehajtóknak, aki szintén ráteszi a díját és így lesz a 3 ezres tartozásból úgy 50 ezer ft, amit viszont be fognak hajtani rajtad. MEGÉRI?

2018. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Akkor Te az éves bankkártya díjra gondolsz, ezek szerint.

De maga a kártya használata ingyenes - értem ez alatt a bankkártyás vásárlást, stb.

2018. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!