Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit használtok internetes...

Niceszisz kérdése:

Ti mit használtok internetes rendeléseknél? Nem merem a saját bankkártya adataimat megadni sehol!

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy kinek milyen módszer vált be? Bent voltam az OTP-nél ajánlották a hitelkártyát. Elvileg az biztonságos. Basszus az emberek őrült módon rendelgetnek az interneten mindenféle külföldi oldalakról. Rendelésnél kérik a bankkártya összes adatát, lejárati dátum, CVC kód stb. Nem féltek, hogy valamikor baj is lehet ebből?

2018. szept. 19. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem találom megbízhatónak az oldalt, akkor pay-pal-al fizetek. Ha nincsen pay-pal a cégnek akkor nem megbízhato!


Nekem van egy kicsi cégem ahol kézzel készített dolgokat árulok. Nekem is van pay-palom így bárki fizethet pay-pallal ha nem bízik meg bennem. De a vevöim nagyrész svájci, német, osztrák és rengetegen fizetnek elöre átutalással. Habár a termékek mind egyßenre készítem, így mielött a számlát küldöm még kap egy képet a késsz termékröl, de 100-300€-t is simán elöre utalással utalnak.

Talán azért is mert az oldalak ahol árulom ezeket a termékek ott 100%-s az értékelésem...


Olyan helyröl rendelj ami megbízható. Egyébként jó nagy hüle a banos ügyintézöd, ha azt mondja, hogy a hitelkártya biztonságosabb, pont hogy arrol lehet könnyebben lehúzni pénzt.

2018. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

Vagy olyan helyen adom meg a bankkártyám adatait, amiben biztosan megbízhatok (pl Paypal, OTP bank kártyás fizetési felülete, esetleg más, ismert bank hasonló felülete, Blizzard, Steam). És ott sem a rendes kártyámét, hanem a webkártyámét. Persze nyilván előfordulhat adatlopás ezeknél is...


"Bent voltam az OTP-nél ajánlották a hitelkártyát. Elvileg az biztonságos."


Semmivel sem biztonságosabb, mint a sima bankkártya. Ha ez lenne az egyetlen érv mellette, akkor felejtsd el. Keresni úgysem fogsz vele. Főleg amióta még az is korlátozva van, hogy mennyi lehet a max visszatérítése. Aztán egyszer csúszol meg és úgy elúszol a kamatokkal, hogy a gatyád is rámegy.

2018. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Virtuális webkartyam van OTP számlával. A számlára csak én tudok utalni, nem terhelhető mínuszban, így kb olyan, mint egy persely: nem lehet belőle kivenni azt, ami njncs benne. Fizetés előtt kártyák közötti azonnali utalással teszek rá annyit, amennyi adott árúért kell és kész. Biztonságos.
2018. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1.- megbízhatatlan oldalról nem rendelek: pl ahol kapcsolatnak csak egy email cím van, semmi cégnév, telefonszám, stb. (ez belföldre és küölföldre is vonatkozik)

2.- az OTP-nél létezik olyan, hogy webkártya, ez egy virtuális kártya, amit a valós kártyád mellé tudsz igényelni: ezen csak annyi pénzt érdemes tárolni, amennyiért vásárolni akarsz és ennek az adatait adod meg - így a valós kártyád adatait nem is kell megadni

2018. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. szept. 19. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
15 éve rendelek a netről. Soha nem volt vele problémám. Ennek is annyi az esélye, mint hogy leütnek a bolt felé és elveszik a pénztárcámat, aztán elköltik a pénzem. Van rá esély, de nem sok. Szerintem szorongásban élni sokkal nagyobb kárt okoz neked napi szinten, mint online kártyával vásárolni.
2018. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen virtuális kártya nem csak az OTP-nél van, hanem az Erstenél, CIB-nél, MKB-nél is.


Ha a fenti bankok egyikénél van számlád, máris megoldva a probléma.

Ha nem, akkor paypal vagy átutalás vagy máshol vásárlás.

2018. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is virtuális kártyát használok (Erste), annak alapból 1Ft a vásárlási limitje, amit időzárasan 24 órára a vásárlás előtt tudok módosítani. Beállítom, hogy 1db tranzakciót engedjen, plusz az összeget és kész.


De néhány banknál lehet kérni internetes vásárláshoz is ellenőrző sms-t, ilyenkor a vásárlás előtt küld egy kódot, amit be kell írni és csak akkor teljesül a fizetés.


Amúgy alap, hogy CSAK olyan oldalon adunk meg kártyaadatot, amelyik https titkosítást használ és rendelkezik tanúsítvánnyal.

2018. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek. Ismert oldalak nem kockáztatnák a hírnevüket azzal, hogy lenyúlják a pénzem, mert sokkal többet veszítenének, mint amennyit nyernek. Gyanús oldalakon pedig nem vásárolgatok.
2018. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

"Ha a fenti bankok egyikénél van számlád, máris megoldva a probléma.


Ha nem, akkor paypal vagy átutalás vagy máshol vásárlás."


Más bankoknál más megoldás(ok) vannak. Pl Gránit Banknál ingyenes, azonnali kártyalimit állítás. Vásárlás előtt felrakod a limitet, egyből utána leveszed. Persze nem szabad elfelejteni a visszaállítást meg vásárlás előtt a beállítást.

2018. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!