Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ATM-nél nem lehet valahogy...

ATM-nél nem lehet valahogy megoldani azt, hogy csak 1000-2000ft-os bankjegyeket adjon ki?

Figyelt kérdés
Mert ha kiveszek mondjuk 20e ft-ot, akkor azt ugye egyben adja, de ugye a legtöbb helyen nem szeretik.. Nincs valami trükkje annak, hogy csak kisebb bankjegyeket adjon az automata? Mert azt sem csinálhatom, hogy 4-5 alkalommal veszem fel a pénzt, mert annak ugye díja van..

2018. szept. 10. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. 20 ezret vennél fel, akkor azt szokták csinálni, hogy 19 ezret ütnek be és akkor jó eséllylel egy 10 ezrest és még valamit kapsz.


Nagyobb összegeknél ez persze nem működik: pl. 100 ezer ft felvételénél max 99 ezret ütsz be - ekkor nagy valószínűséggel 4 db 20 ezrest és a többit "apróban" kapod.

2018. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én pár hete 27.000 vettem ki. Kaptam 27db ezrest.🙌
2018. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy szoktam, ahogy az első írja. De vannak elvétve olyan automaták, ahol kiválaszthatod, milyen címleteket kérsz. Kb két éve a Mammut bejáratánál lévő Erte (?) automatából vettem fel pénzt, és be lehetett állítani, hogy milyen címletből hány darabot akarok.
2018. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erste ATM-eken ki lehet választani a címleteket. Minden Erste ATM-en.


Talán a Sberbank ATM-eken is, ha jól emlékszem, de abban nem vagyok biztos.

2018. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!