Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 1 év vagy 2 év mulv szeretn...

Ha 1 év vagy 2 év mulv szeretnénk lakást vásárolni megéri fudnamentat kötni? Vagy javasoltok valamit ami megéri?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig távol álltam a bankoktól de egyszerűen nem lehet 15milliót összegyűjteni.

Létezik iylen hogy ha fizetek 1 évig nekik vagy 2 ig akkor kedvezőbb hitelt kapok?

2 szerzodést szeretnék kötni egyet az én a másika férjem nevére 20-20ezer ftal. Edidg lakáscélú cafatériát gyűjtöttünk de a kormány ugye ezt eléggé megadóztatta nincs értelme mostmár , jelenleg 1 millió kpnk van amit bele tudnánk kapásól tenni ha egyáltalan van ilyen lehetőség.

Teljesen lehetetlennek érzem így pályakezdőként ezt a lakásvásárlást.. valami ötletet nagyon szivesen fogadnék , havi 40E.ftot tudnánk félretenni egyébként erre a célra. Vagy fölösleges iylen lakástakarékban gonsolkozni iylen rövid időre?


2018. szept. 7. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen rövid időre nincs lakástakarék, a minimum 4 év. Ha te előbb kiveszed a pénzt nem kapsz államitámogatást és bukod a számlanyitási díjat is. Szóval kevesebbet vehetnél ki mint amennyit befizettél.
2018. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lakáskassza min. 4 éves - ha végig fut a havi 20 ezer ft-al, akkor kapod meg rá az állami támogatást.


Nem tudom, azt kiszámoltad-e már, hogy 4 év múlva egy-egy lakáskassza kb. 1.250 ezer ft lesz, tehát 4 év múlva a kettőtöké összesen 2 és fél millió ft. Mivel azt írtad, hogy ennél többet nem tudtok félretenni, de van 1 millió ft-otok, így 4 év múlva is még csak 3 és fél millió ft-otok lesz. Ez önerőnek talán elég, de emellé még hitelt kell felvennetek - gondolom én.

2018. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha jól tudom, menet közben is lehet hitelt felvenni a lakáskasszánál - és mellette tovább pakolni a pénzt, 4 évig, amíg véget nem ér a futamidő. De lehet, hogy ezt nem jól tudom, ezt majd valaki megerősíti vagy járj utána Te.
2018. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet áthidalót felvenni korábban, de akkor is kell még hitel egy lakás megvásárláshoz. Így meg én nem tartom szerencsésnek és azt hiszem az ltp áthidalója nem is jó önerőnek, hisz az is egy hitel.

Szerintem a lakástakaréknak az esetetekben úgy van értelme, ha fizetitek 4 évig és a végén nyúltok a pénzhez, ami igen. Kb. 2,5 millió kettőtöknek.

Ha egy önerőnyit még össze tudnátok szedni közben, és lakást vesztek hitelre, akkor a lakástakarékokkal előtörleszthettek majd.

2018. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 15M Ft-os lakás megvásárlásához legalább 3M Ft önerő szükséges, de inkább több, ezért a havi 40E Ft megtakarítás kevés lesz 1-2 év múlva. Fundamentába akkor érdemes rakni a megtakarítást, ha legalább 4 évig rakjátok a pénzt, mert akkor már összejön az 1M Ft mellé még 2,6M Ft, így már összejönne a szükséges önerő.


Az önerő kiváltható plusz ingatlan fedezettel is, de ezt csak akkor megoldás, ha sokkal többet is tudnátok havonta hiteltörlesztőbe fizetni, mint a havi 40E Ft, mert, 14M Ft havi részlete ettől jóval több lenne.

A Fundamentánál megelőlegező hitelt is kaphattok, de ez nem váltja ki a szükséges önerő igényt, így most hiába indítanátok megtakarítást, 1-2 év múlva sem lesz jobb a helyzet az önerővel kapcsolatban, mert az oda befizetett megtakarítás még kevés lenne.

Kicsit javítana a helyzeten, ha CSOK-ot i igényelnétek.

2018. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!