Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha egy hónap...

Mi történik, ha egy hónap elmaradásom van a Diákhitelemnél?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erre vonatkozóan normális információt.


Már 3 éve törlesztem, minden hónapban határidő előtt befizettem a pénzt, azonban most szeretnék kihagyni egy hónapot egyéb okok miatt, és szeptemberben fizetnék be 2 havi összeget. Fizetési felszólító sms-t már kaptam. Lehet komolyabb következménye is a dolognak, ha a jövőben viszont ugyanúgy normálisan, határidő előtt törleszteném a hitelt? Azt tudom, hogy lényeges, 1 éves elmaradásnál felmondják a szerződést.


2018. aug. 16. 20:50
 1/4 A kérdező kommentje:
És kérlek, ne szedjetek szét. Csak értelmes válaszokat várnék. Köszi :)
2018. aug. 16. 20:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, ezért nem fogják rádtörni az ajótót :-)

Többször felszólítanak, az biztos, de ha késéssel is, de beérkezik a pénz, akkor békén fognak hagyni.

2018. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi. Nem mondják fel a szerződést. Csak késedelmi kamatot számolnak erre az időszakra.
2018. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kamatozni fog kb. 8 forintot így 10-20 forinttal többet fizess be jövő hónapban hogy ne maradj mínuszba. Diákhitel direkt oldalon tudod nézni a az egyenleged (de ne annyit fizess amennyi ott van mert amíg beérkezik 1-2 nap addig is kamatozik 1 forintot és továbbra is mínuszba leszel).
2018. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!