Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem működik a bank kártyám?

Miért nem működik a bank kártyám?

Figyelt kérdés

Hétvégén voltunk a bevásárolni, ki akartam venni pénzt és bent maradt a kártya és a pénz se jött ki. Volt ott telefonszám mindjárt felhívtuk és hogy megpróbálja megnézni de nem tudott segíteni, a kártya bent maradt. De közben eszembe jött, hogy 1 hónapja jött új kártya. Elvittük kipróbáltuk és működött.



Máma megyek a FANN parfümeriaba, hogy veszek Mexx parfümöt és kártyával szerettem fizetni, és nem fogadta el, valami baj van a kártyámmal. Ez még nem történt. Most hogyan vegyek mi pénzt?


2018. aug. 14. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"De közben eszembe jött, hogy 1 hónapja jött új kártya. Elvittük kipróbáltuk és működött." Könnyen lehet, hogy a régi lejárt. Ez az új, amit küldtek, ez július hónaoban fog lejárni? Ha igen, akkor valószínűleg a régi kártyád is július 31-én járt le, ezért nem tudtad használni.


"kártyával szerettem fizetni, és nem fogadta el, valami baj van a kártyámmal" : Rá volt esetleg írva a terminál által nyomtatott bizonylatra, hogy miért lett elutasítva a tranzakció? Biztos vagy benne, hogy van elég pénz a számládon?

2018. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, van elég pénzem a számlámon. Még azt is kiírta, hogy ZAMIETNUTÁ, ELUTASÍTVA. Ez még nem történt velem.
2018. aug. 14. 11:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Kártyán csak 16 szám van, és alatta 07/21 és az alatt a nevem.
2018. aug. 14. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában azt is ki szokta írni a bizonylatra, hogy miért utasították el.

Az új kártyát aktiváltad?

A bankautomatán van olyan pont is, hogy kártya aktiválás.

Ha igen, akkor még esetleg lehet, hogy alacsony limit van beállítva, vagy a vásárlások száma van korlátozva.

De ez mind kiderül, ha felhívod a bankfiókot. Én nem a központi információs számot szoktam hívni, hanem a bankfiókot, ahova járok.

De ha van netbankos hozzáférésed, akkor ott is látod ezeket és be is tudod állítani.

2018. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kártyán csak 16 szám van, és alatta 07/21 és az alatt a nevem."

Akkor a rejtély első fele megoldódott. Az új kártyád 2021. július 31-ig használható, mivel lejárati dátumként "07/21" van rajta. Mivel a kártyákat úgy gyártják, hogy az új kártya azonos hónapban jár le, mint a régi (csak 3 évvel később), ezért megállapítható, hogy a régi kártyád 2018 július 31-én járt le, ezért nem tudtad augusztusban használni és ezért nyelte be a gép.


Hogy az újat miért nem tudod használni, az a még megoldatlan probléma. A kérdés leírásában azt írod, hogy az új kártyát "Elvittük kipróbáltuk és működött."

Pontosan mit csináltatok vele, hogy kiderült, hogy működik? Illetve egy másik kérdés. Amikor ma nem sikerült fizetni a kártyával, érintés mentesen próbáltál fizetni, vagy bedugták a kártya chipes felét a terminálba?

2018. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A bankomatban betettem kérte a pinkodot és tettem 20€ és kijött a pénz. Itt be is dugtam a chipes felét a terminál a és még jelszót is beírtam úgy is próbálkoztunk
2018. aug. 14. 13:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Se így se úgy.
2018. aug. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!